Hazine HikayeleriKorku HikayeleriMuhammet Cantürk

Mezarın Çocukları II. Bölüm (+18)

Mezarın Çocukları II. Bölüm (+18)

Hikaye Oku; Olaydan bir gün sonra Ankara 09:25

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’deki insanlarda yeni bir güne uyanmanın verdiği mutluluğu yaşıyordu. Sabah bir yandan gazetesini okuyup bir yandan kahvesini yudumlamakla meşgul olan insanlar, çok garip bir haber ile karşılaştılar. Yazıda Aydın Germencik’te yaşanan ve beş kişinin feci şekilde hayatını kaybettiği kaçak kazı vakası yer bulmuştu.

O gün o haberi okuyanlardan biri, Türkiye’nin en ünlü arkeoloğu olan Hasan Alp’ti. Bir yandan yazıyı okuyor bir yandan kahvesini yudumluyordu. Sabahları en çok sevdiği hobisiydi ancak gazetelerde artık kaçak kazı haberlerini okumak istemiyordu.

Ülkede bir çok anlayış ve inanış değişmiş, tarihi korumanın yerini, tarihi ürünlerden faydalanmak almıştı. Hasan Bey hiç hoş karşımaladığı bu olayları hep yaşamış ve tecrübe etmiş biriydi. İnsanlara tarihin korunması ve bizden sonraki nesillere hiç bozulmaya uğramadan sunulması için ülke ülke gezip seminerler verdi. Ancak ne kadar ülke gezmiş olursa olsun asla ‘adam olmazlar’ dediği Orta Doğu ülkelerindeki seminerlerinde hoş karşılanmamıştı. Dünyada ki en en çok tarihi eser ve arkeolojik geçmişe ev sahipliği yapan bu toprakların böylesine vurdum duymaz insanlar tarafından yönetilmesine çok sinirleniyordu. Irak’a yerel bir müze açılışına katıldığı sırada yerli milislerin saldırısı sonucu yaralanmıştı. O olaydan sonra soru soranlara “Benim canımın yanması yediğim kurşundan değil, biz hastaneye gittikten sonra müzenin saldırıya uğraması.” cevabını vermişti. Bir an için geçmişi unutup gazeteye tekrar döndü. Gazete haberini okumaya devam ederken en can alıcı noktasında içinin ürperdiğini hissetti. Kahvesini bir kenara bırakıp gazete küpürünü okumaya devam etti.

Kaçak kazıda ölen insanlar!
Dün Aydın’ın Germencik ilçesinde yer alan Magnesia antik kentinde yaşanan olay tüm Türkiye’de ve dünyada merak uyandırdı. Bakanlığın izni olmadan kaçak kazı yapan Hüseyin B., Şahin E., Cemal B., ve güvenlik görevlisi olduğu anlaşılan Hakan Ö’ nün parçalanmış cesetleri antik kentin mezarlık bölümünde güvenlik görevlileri tarafından bulundu. Kazı yapan kişilerin dört bin yıl önce gömülmüş bir lahit buldukları yapılan açıklamalar sonucu saptandı. Daha önce eşi benzeri görülmemiş bu lahit uzmanlar tarafından araştırıldığında normal bir mezar olarak değil bir ceza verme veya idam yöntemi olarak kullanıldıklarını öğrendiler. Lahitin üstünde eski bir büyü dili olan ‘Lİngua Occisio’ yani ‘Öldüren Dil’ alfabesiyle yazıldığı bildirildi. Lahitin etrafı köpek dişleri normal bir insanınkinden iki-üç kat daha büyük köpek dişlerine sahip insan kafa tası tabirleriyle süslenmiş. Üstünde ise açılması zor ağır bir kapak bulunuyor hırsızlar kapağı parçalamışlar ancak ondan sonrası hiç de iyi gitmemiş. Ölen kişilerin parçalanmış cesetleri bir arya getirilip onlara olanı açıklamaya çalışmak amacıyla morga kaldırıldı.

Kıymetli Okuyucularım; Yaklaşık bir haftadır hasta olduğum için sitede hikayemin devamını paylaşamadım. Ancak bundan sonra sağlıklı olduğum sürece, iki günde bir paylaşacağım. Bu bölüm biraz kısa oldu ancak bundan sonraki bölümde telafi edileceğinden emin olabilirsiniz. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Muhammet Cantürk

Korku Hikayeleri, Dehşet Hikayeleri

Mezarın Çocukları Bölümlerin Linkleri

 1. Bölüm İçin TIKLAYINIZ
 2. Bölüm İçin TIKLAYINIZ
 3. Bölüm İçin TIKLAYINIZ
 4. Bölüm İçin TIKLAYINIZ
 5. Bölüm İçin TIKLAYINIZ
 6. Bölüm İçin TIKLAYINIZ
 7. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. MERHABA hikayeniz başlangıç güzel başladmış gerisininde daha uzun gizemli entrika yani sürekliyici olmasını isteriz bana göre hikaye okurken okuyucununürpermesinden tutun bir sonraki yazıyı merak edecek duruma gelmesi gerkiyor şimdiden ellerine sağlık başarılar

  1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Hikaye içinde belirttiğim gibi hasta olduğum için bu kadar kisa atabildim. Hikayeyi önceden yazdım sadece ufak tefek düzeltmeler yaparak devam ediyorum. Aşağı yukarı her bölüm tam bir a4 boyutunda olucak. Bu şekilde ayarlarim. Atacağım diğer bolumleride takip etmeyi unutmayın. İyi günler iyi okumalar.

 2. Merhaba yorumlarınız için teşekkürler. Daha yeni yeni başladım bu işe bundan sizlerinde haberi olmasını istedim. Resimler sanırım site sahipleri tarafından seçiliyor. İyi okumalar mutlu yıllar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu