Murat Canpolat

Hikaye “Yetim Mustafa” 9. Bölüm

Hikaye

Hikaye “Yetim Mustafa” 9. Bölüm

Hikaye Oku; “Sen Kimsin? Kızımla ne ilişkin var, yoksa bizim servetimiz de gözün mü var. Eğer öyleyse ölümden ölüm beğen” dedi Tahir Bey.

Kızım, lafını duyan genç, yarı gülümseme yarı ciddi bir şekilde:

‘Demek ki sen osun ha! Yani Safiye’nin babası, ünlü iş adamı Tahir Bey, Kızınızın öve öve bitiremediği iyiliksever, nazik, sevecen, insancıl Tahir Bey- Bu sözleri üstüne basa basa söylemiştik genç – bakıyorum da, kızınızın tarif ettiğinin tam tersi bir insansınız. Onun tarif ettiği gibi bir insan olsanız. Beni, insan gibi karşınıza alır, konuşurdunuz” dedi keskin bir ifade ile.

O hakaret edercesine konuşması üzerine, adamlarından biri yüzüne sıkı bir yumruk attı ardından ona.

“Sen hangi cesaretle patronumuzla böyle konuşursun” dedi ve bir tokat daha atacakken Tahir Bey onu durdurdu.

Genç, yerden göğe kadar haklıydı, ama karşı tarafın kalpleri öyle kapalıydı ki, bu tür sözler onları daha çok kızdırmaktan öteye gitmiyordu.

Tahir Bey oldukça sinirliydi, karşısındaki bu genç hangi cesaretle böyle konuşuyordu. Ömrü boyunca zulmettiği kişiler böyle konuşamamıştı karşısında. Hatta büyük kızının kaçtığı genç bile bu cesareti gösterememişti. Yerinde bir müddet dolandıktan sonra gencin karşısına geçerek:

“Bana bak ukala, adın her neyse” dedi Tahir Bey:

Onun sözleri karşısında genç Tok bir ifade ile:

“Benim adım Salih” dedi.

“Neyse ne”dedi,  Tahir Bey, karşısındaki genci küçümsercesine.

‘Kızımı iş ortağımın oğluyla evlendireceğim. Böylelikle gücüme güç katacağım. Bundan dolayı ondan uzak durursan senin açından iyi olur’ dedi tehdit edercesine

“Uzak durmazsam ne olacak” dedi Salih, onlara karşı bağırarak.

Uzak durmasam lafını duyan Tahir Bey, yere tükürerek:

“Sen dâhil bütün aileni yok ederim. Anlıyor musun, yok ederim. Geriye de hiçbir iz bırakmam” dedi elini yumruk yaparak.

“Zaten sizin gibilerin işi yakıp yok etmek. Siz sadece silahtan anlarsınız. Elinizdeki o silahlar olmazsa siz hiç bir şeysiniz.” dedikten sonra “Yakıp yok etmek ile elinize ne geçecek. Bir avuç para, mal mülk, öldüğünüzde onlar bile size de kalmayacak” dedi Salih, onların gözlerinin içine bakarak.

“Seni son kez uyarıyorum” dedi Tahir Bey “Kızımdan uzak durmazsan sonuçlarına da katlanırsın”

Salih’le konuşmasını bitiren Tahir Bey, adamlarına emir vererek onu aldıkları yere bırakmalarını istedi.

Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Hikaye, Büyükler için Hikaye, Aşk hikayeleri, Romantik aşk hikayeleri, Anlamlı hikayeler, Kısa hikayeler, hikaye okuma,Yetim,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu