Dehşet ÖyküleriKorku HikayeleriMurat Canpolat

Korku Hikayeleri; “ALTI DAĞCI ARKADAŞ”1. Bölüm

Korku Hikayeleri

Korku Hikayeleri; “ALTI DAĞCI ARKADAŞ” 1. Bölüm

Hafta sonu olduğunda anlaşıp kamp kurmaya karar verdiler. Bunun için bütün hazırlıklarını tamamlayıp hafta sonunun gelmesini beklediler.

Nihayet bekledikleri gün geldi. Altı arkadaş birleşip önceden kiraladıkları arabaya bindiler. Arabanın içinde neşe içinde şarkı söyleyip yol alıyorlardı. İleride başlarına ne geleceğini bilemeden.

Sonunda kararlaştırdıkları kamp alanına geldiler. Burası sarp ve çıkılması zor bir yerdi. Hepsi uzman bir dağcı olduğu için bu onlar için kolay bir yoldu.

Uzman dağcılar hazırlıklarını yapıp dağa tırmanacaklardı ki yaşlı bir adam çıkageldi. Bu adam görünüşte tekin birine benzemiyordu. Sağ ayağı diğerinden hafifçe kısaydı. Sol gözü kördü ve yerinde kocaman bir beyazlık vardı. Hırıltılı bir ses çıkarıyordu. Onu görünce görüntüsünden dolayı korkup geri kaçıştılar.

Yaşlı adam, onların kaçıştığını görünce arkalarından onlara ‘Evlatlarım, sakın korkmayın. Benden size herhangi bir tehlike gelmez. Yalnız, çıkmaya niyetlendiğiniz dağ çok tehlikeli. Oraya tırmanan dağcıların hiçbiri geri dönmedi. O yüzden derhal burayı terk edin ve kampınızı başka bir yere kurun’ dedi yine hırıltılı bir sesle.

Dağcılar, yaşlı adamın seslenmesinden sonra kaçışmayı bırakıp uzaktan onu dinlediler. Ardından merak edip o yaşlı adamın yanına geldiler.

Yaşlı adam onların geri döndüğünü görünce onlara:

‘Evlatlarım, size buraya gelen birkaç dağcının anısını anlatacağım. Bu anlatacaklarımı iyi dinleyin ve ona göre kararınızı verin’ dedi ve başıyla hepsini gözledi ve sözlerine şöyle devam etti ‘Buraya ilk dağcı geldiğinde ben o zaman 12 yaşlarındaydım. Dağcı beni gördüğünde başımı şefkatle okşadı. Ardından sırtındaki çantayı indirip hazırlığını yaptı ve dağa tırmanmaya başladı. Aradan yarım saat geçmişti ki bir bağırtı koptu. Ben daha ne olduğunu anlayamadan dağcının eşyaları aşağıya düştü. Ama kendisi ortada yoktu’ dedi sesine korku ifadesi vererek.

Yazar – Murat CANPOLAT

Hikayenin 1. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin 2. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin 3. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin 4. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin 5. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin Son. Bölümü için TIKLAYINIZ.

 

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu