Dehşet ÖyküleriKorku HikayeleriMurat Canpolat

Korku Hikayeleri; “ALTI DAĞCI ARKADAŞ” 2. Bölüm

Korku Hikayeleri; “ALTI DAĞCI ARKADAŞ” 2. Bölüm

‘O dağcıdan yirmi yıl sonra yani 32 yaşımdayken iki kişi daha geldi. Bunların biri erkek diğeri bayandı. Erkek olan kamp kurmaya çabalarken bayan ise dağa tırmanmak için hazırlık yapıyordu. Onları görünce dağa tırmanacaklarını anladım ve hızla koşarak yanlarına gittim. Dağın tehlikeli olduğunu çıkmamaları gerektiğini söyledim ama beni dinlemediler. Hatta terslediler. Bende bunun üzerine geri döndüm. Bu arada bayan olan dağa tırmanmaya başlamıştı. Az sonra o bayanın sesi duyuldu. O ‘Sen nesin böyle’ dedi ve acı bir çığlığı duyuldu. Çok geçmeden de kanlı cesedi dağdan aşağıya düştü. Erkek olan bayanı o halde görünce korktu ve panik içerisinde neyi var neyi yoksa toparladı. Ardından arkasına bile bakmadan kaçıp gitti’

‘Yine ondan yirmi yıl sonra yani 52 yaşımdayken bu seferde yaşlı bir çift geldi. Onlarda hazırlığını yapıp dağa çıkmaya hazırlanırken yanlarından geçiyordum. Onları da diğerleri gibi uyardım. Onlarda tıpkı diğerleri gibi beni dinlemediler ve dağa tırmandılar. O yaşlı çift dağa tırmandılar ama ne bir sesleri ne de cesetleri bugüne kadar bulundu’

‘Aradan yirmi yıl geçtikten sonra da siz geldiniz. Ne olur gençler dağa tırmanmayı başka bir güne bırakın. Bugün çıkarsanız, tıpkı diğerlerinin başına gelen vahim hadiseler sizinde başınıza gelebilir’ dedi tedirgin bir şekilde.

Dağcı arkadaşlardan biri ileri çıkarak yaşlı adama:

‘Bey baba! De hele, neden şimdi çıkmayacakmışız’ dedi merak içerisinde.

Yaşlı adam onlara:

‘Evlat, o dağın üstüne her yirmi yılda bir koyu bir sis çöker. Bu sis yaklaşık olarak yine yirmi gün sürer. Ayrıca bu sis öyle yoğundur ki yarım metre ötesini bile görmen imkânsızlaşır. O sis çıktığı zaman bir tür varlık ortaya çıkar. O varlığın şeklini, şemasını, insan mı yoksa cin mi olduğu bilinmemektedir’ dedi hem onları bilgilendirmek hem de onları vazgeçirmek için.

Yaşlı adamla konuşan genç anlatılanlar karşısında tırstıysa da diğer arkadaşlarının geri adım atmaması üzerine o da korkusunu yenmeye çalıştı.

Altı dağcı arkadaş, yaşlı adamın gitmesinden sonra onun arkasından ‘deli mi bu adam’ deyip dağa tırmanmak için hazırlıklarını tamamladılar.

Dağcılar peşpeşe tırmanmaya başladılar. Aradan yarım saat ya geçmiş ya da geçmemişti ki şiddetli bir uğultu sesi duyuldu. Onun ne olduğunu anlayamadan dağın üstünden büyük bir kaya parçasının üzerlerine doğru geldiğini gördüler.

Kaya parçası hızla üzerlerine doğru geliyordu. Kaçacak bir yerleri yoktu. Ama ondan da korunmaları gerekiyordu. Bu yüzden de korunaklı bir yer olup olmadığını görmek için etrafa baktılar, fakat nafile etrafta tek bir tane bile olsa korunaklı yer yoktu. Onlarda bu yüzden üzerlerine gelen kayadan kurtulmak için birbirlerine tutundular.

Kaya üzerlerine iyice yaklaşmıştı. Bu yüzden de korkudan kalpleri küt küt atıyordu.

Yazar: Murat CANPOLAT

Hikayenin 1. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin 2. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin 3. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin 4. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin 5. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Hikayenin Son. Bölümü için TIKLAYINIZ.

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu