Polisiye HikayelerŞahan Bilgin

Hikaye; “KAN” 2. Bölüm

Hikaye

Hikaye; “KAN” 2. Bölüm

Elli beş katlı rezidansın üst katlarındaki büyük odada sessizce oturuyordu. Viskisinden bir yudum aldıktan sonra pencereye ilerledi. İstanbul bütün güzelliğini gözleri önüne sermeye hazır biçimde rengarenk ışıklarla parıldıyordu. Purosunu ateşledi ve normal bir insanın çekemeyeceği kadar derin bir nefes aldı.

Bay Yuri, yarım saat kadar pencereden İstanbul’u seyretti. İki metreden biraz kısa boyu, üstüne tam oturan takım elbisesi ve eski eşinin aldığı kol düğmeleri onu tamamlayan detaylardan sadece bir kaçı idi.

Dünyada iki tür insan vardı. Kazık yiyenler ve kazık atanlar. Bay Yuri için dünya bu kadar basitti. Yıllardır kazık atan tarafta olmanın verdiği kibir artık yüzüne yansımıyordu. Durgun ve düşünceliydi.

Asistanı Seda’nın sesi düşüncelerini böldü. Büyük kapıyı yarıya kadar açıp kafasını içeri uzatmış ve Bay Yuri’yi süzüyordu. Aslında kapı on dakikadır açıktı fakat on dakikasını bu dev adamı izlemeye ayırmıştı. Kendisine hayran olduğunu bilmeyen Yuri sesin geldiği yöne dönüp, iri mavi gözlerini asistanıyla buluşturdu.

Mavi gözler ve sivri çene, çıkık elmacık kemikleri. Yaşına göre oldukça fit vücudu ve geniş omuzları. Saniyenin onda birinde Seda’nın gözlerine takılan ayrıntılar onu heyecanlandırmaya yetmişti. Yalnız geçen gecelerinin çoğunda bu dev adamı düşünür ve kendini tatmin ederdi. Devin altında kaldığını ve inlemekten sesinin kısıldığını hayal ederdi. Sonundada bir duble viski ile sönen ateşini tekrar yakar ve sabaha kadar tatmin olmaya devam ederdi.

İnce tiz ve davetkar sesiyle konuştu;

“Efendim, müsait misiniz? Sizinle görüşmek isteyen birisi var. Randevusuz alamayacağımı söyledim fakat çok acil olduğunu söylüyor. İsterseniz güvenliği de çağırabilirim”

“Kimmiş?” Yuri koltuğuna oturmuş ve yeni bir duble daha viski dolduruyordu.

“Neco”

İsmi duyduğu anda bütün vücut kasları gerilmiş olan Yuri kıza adamı içeri almasını söyledi. Kravatını gevşetti ve rahat gözükmeye çalışmak için ayaklarını masanın üzerine uzattı.

Yazar: Şahan BİLGİN

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu