Korku Hikayeleri

Korku Hikayesi: “Mezarın Ötesindeki Çocuklar”

Korku Hikayesi: “Mezarın Ötesindeki Çocuklar”

Ancak hayaletlerle ilgili anlatılanların hepsi Bell ailesinin başına gelenler kadar tüyler ürpertici değil. Edna Rugless’in evindeki gürültüler arttığında yaşlı kadın “sessiz olun çocuklar” diye bağırıyor ve sesler gerçekten de kesiliyordu. Bayan Rugless’in sözünden hiç dışarıya çıkmayan bu iki küçük kız çocuğunun garip olan tek yanı yıllar önce ölmüş olmalarıydı. İngiltere’nin batısındaki Devon’da bulunan bu üç yüz yıllık çiftlik evinin üst katı bu iki hayalet çocuk için bir oyun bahçesiydi sanki. Kimi kez, çocuk odasındaki sallanan atlas kıpırdanıyor fakat bu yaşlı kadını hiç ürkütmüyordu. “Bir gün yatak odasının önünde zıplamaya başladılar” diye anlatıyordu. Bayan Rugless yaşadığı bir olayı şöyle aktarıyordu;

“Onlara uslu durmalarını söyledim, tabii ki sözümü dinlediler. Çünkü onların yaşadığı çağda çocuklara itaatkâr olmaları öğretiliyordu.” Bir gün Bayan Rugless’e ruhsal olaylarla ilgilenen bir arkadaşı ziyarete geldi. Küçük dostlarından hiç söz etmemiş olan Bayan Rugless arkadaşına bu evde garip bir şeyler sezip sezmediğini sordu. Arkadaşının yanıtı ilginçti: “Evet bu evde dört yaşlarında iki kız çocuğunun ruhları var. Birinin adı E ile başlıyor diğerinin ki ise A ile.”Kilisenin ölüm kayıtlarında bir inceleme yapan Bayan Rugless, kilise görevlisi Rev Frederic Gilbert’ten bu evde 58 yıl arayla 4 yaşında iki kız çocuğunun ölmüş olduğunu öğrendi. Elizabeth 1844’de Ann ise 1902’de ölmüştü. Gilbert, bu çocukların o evde çok mutlu günler geçirmiş olduklarını ve bu yüzden ayrılmak istememelerinin doğal olduğunu söylüyordu. Aralarındaki 58 yıllık yaş farkı ise yalnız bizim gibi “fani”ler için şaşırtıcıydı.

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu