Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayelerinden “TALİHSİZ AYSEL” 3. Bölüm

Aşk Hikayelerinden

Aşk Hikayelerinden “TALİHSİZ AYSEL” 3. Bölüm

Aşk Hikayesi, O, Aysel’i takip ederken aklında bin bir düşünce vardı. Çocuklarım dediğine göre demek ki evliydi. Ya kocası, o niye çalışmıyordu. O kadın başına iş aradığına göre ya kocası ölmüş veya sakat yada çok müşkül durumda da olabilirlerdi.  Eğer öyleyse mutlaka onlara yardım etmeliyim, diye düşünceler geçti kafasından.

O düşüncelerle gecekondu evlerinin olduğu mahallenin oraya kadar geldi. Taksi durunca, o da arabasını durdurmuş ve onun nereye gittiğini görmüştü.

Aysel, pencerelerinin kırık olduğu, duvarların ise çatlak olduğu bir evin önüne gelip kapıyı açtı. Araç açar açmaz iki kız çocuğu onun ayaklarına yapışıp ‘Annem, Annem gelmiş’ diyorlar ve gülüşüyorlardı.

Genç adam, onun içeriye girdiği evi ve mahalleyi iyice kafasına yerleştirdikten sonra geriye döndü. Holding’in önüne gelip arabasını uygun bir yere park etti. Ardından elindeki siyah çanta ile beraber arabadan indi ve holdinge doğru yöneldi. İçeriye girdiğinde ise herkes güler yüzle ona ‘Hoş geldiniz efendim’ diyorlardı.

Genç adam, onların her birine başı ile mukabele ettikten sonra 5. katta bulunan ofisine gitmek için asansöre bindi. O kata gelince asansörden inerek ofisine geçti. Ofisin önüne gelince sekreterine:

‘Gamze Hanım, arayan soran oldu mu?’ diye sordu. Bir süredir dışarıda olduğu için arayan ve soranın olup olmadığını öğrenmek zorundaydı. Bu yüzden de sekreterine o soruyu yöneltmişti.

‘Galip Bey’ dedi sekreter ‘Murat Bey aradı, acilen sizinle görüşmek istiyormuş. Bir de inşaatı devam eden kimsesizler yurdunun yapımında çalışan işçilerin ödemeleri gecikmiş” deyince genç adam sekreterin sözünü keserek.

‘Gamze Hanım işçilerin parasını muhasebeye söyleyeyim derhal ödesinler. Zira Peygamber Efendimiz ALEYHİSSELAM, “işçinin hakkını alnının teri kurumadan ödeyiniz,” buyurmaktadır. O yüzden derhal ödesinler paralarını. Murat Bey’e gelince odamda bir saatlik işim var. O işlerimi hallettikten sonra onu bana bağlayın görüşelim. Bir de Remzi efendiye söyleyin derhal yanıma gelsin, onunla konuşacaklarım var’ dedi ve çalışma odasına geçti.

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4

aşk hikayesi, aşk hikayeleri, hikaye, hikaye oku, aşk hikayesi okuma, kısa aşk hikayeleri, Türk aşk hikayeleri, kısa hikaye, hikaye okuma,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu