Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayelerinden “TALİHSİZ AYSEL” 4. Bölüm

Aşk Hikayelerinden “TALİHSİZ AYSEL” 4. Bölüm

Aşk Hikayesi, Aradan 1 saat geçtikten sonra sekreter, Murat Bey’i arayıp Galip Bey’in geldiğini kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. O, tamam deyince Galip Bey’e dönerek:

‘Efendim, Murat Bey ikinci hattalar’ dedi ve telefonu bağladı.

‘Galip Bey’ dedi Murat Bey ‘Pamuk fabrikasının açılması için imzanız gerekmekte. Bu yüzden en kısa sürede sizi bekliyorum’ dedi ve telefon konuşmaları sonlandı.

O telefonda konuşurken Remzi Efendi gelmiş, telefon konuşmasının bitmesini bekliyordu. Telefon konuşması bitince Galip Bey’in odasının kapısını tıklatarak içeriye girdi. Onun geldiğini gören Galip Bey.

“Hoş geldin Remzi Efendi” dedikten sonra ona oturmasını rica etmesine rağmen Remzi Efendi, ona karşı yine de saygısızlık olur diye ayakta beklemeyi tercih etti. Bu arada onun karşısında el pençe duruyordu.

‘Aman efendim sizin ricanız benim için bir emirdir’ dedi mütevazı bir şekilde.

‘Remzi Efendi’ dedi Galip Bey ‘Biliyorsun, seni bir baba gibi severim. Her ne kadar sen bizim evimizin kâhyası olsan bile” dedikten sonra oturduğu yerden kalkarak karşısına geçti ve ona koltuğa oturması için eliyle işaret etti.  O koltuğa oturunca kendisi de onun karşısına oturdu.  Ardından ona:

‘Remzi Efendi, seni küçüklüğümden beri hep baba gibi sevdim. Babamdan görmediğim şefkati senden ve eşinden gördüm. O yüzden siz benim annem ve babam gibisiniz. Ayrıca, dinimizi iyilik yapmayı ve kötülükten sakınmayı da sizden öğrendim’ dedi iç geçirerek.

‘Sana bir adres vereceğim, o adrese gidip kim yaşıyor, yaşantıları nasıl ne ile geçiniyorlar onları öğrenip bana rapor edeceksin. Zira bu benim için çok önemli’ dedi Galip Bey.

Remzi Efendi onu dinledikten sonra:

‘Tamam, efendim’ dedikten sonra adresi alarak yola çıktı. Kısa bir araştırmadan sonra geri döndüğünde ise oldukça üzgündü.

Onun üzgün olduğunu gören Galip Bey:

‘Ne oldu, Remzi Efendi. Niçin üzgünsün?’ diye sordu.

‘Galip Bey, öğrenmek için verdiğiniz adrese gittim. Oraya gitmeden evvel zor durumda olduklarını tahmin ediyordum, ama bu kadarını da beklemiyordum’ dedi gözleri dolmuş bir şekilde. ‘Onlar oldukça kötü durumdalar. Hatta çevresindeki yaşayan insanlar bile aynı durumda. Üstelik birde mahalle halkı olarak evden atılmak üzereler. Çünkü hepsi gecekondu ve izinsiz yapılmış. Onlara yardım edilmezse, korkarım ki bu şekilde daha fazla dayanamazlar’ dedi Remzi Efendi.

Remzi Efendi’yi sonuna kadar dinleyen Galip Bey:

‘Tamamdır teşekkür ederim Remzi Efendi. Bundan sonrasını ben hallederim’ dedi ve holdingden ayrılarak arabasına bindi. Aysel’in yaşadığı mahalleye geldiğinde ise mahalle muhtarını bulup, ilk olarak mahalleli hakkında bilgi aldı. Onların durumları Remzi Efendi’nin dediği gibiydi.

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4 5

aşk hikayesi, aşk hikayeleri, hikaye, hikaye oku, aşk hikayesi okuma, kısa aşk hikayeleri, Türk aşk hikayeleri, kısa hikaye, hikaye okuma,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu