Eğlendirici HikayelerSizden Gelenler

Okul Bulamayan Ve Arkadaşından Darbe Yiyen Ben

Okul Bulamayan Ve Arkadaşından Darbe Yiyen Ben

Ortaöğretimi bitirdiğim yıldı, sene 2004. Liseye kaydolacağım, ancak o zaman LGS Sınavı vardı, isteyen girerdi isteyen girmezdi. Liseye kayıt yaptıracaklar diploma puanı ile kayıt yaptırırdı. Benim çok sevdiğim bir arkadaşım vardı anlaşmıştık, aynı liseye kayıt yaptıracaktık, beraber gidecektik. Köydelerdi, köyden gelmelerini heyecanla bekliyor sırf o istiyor diye bana çok uzak ve ters olmasına rağmen, onun istediği okula yazılacağım diye bekliyordum. Ancak o çoktan kayıt yaptırmış, bana haber bile vermemişti. Duyduğumda çok üzüldüm. Hemen hemen bütün okullarda kayıtlar dolmuş durumda, hangi okula gitsek kayıtlarımız doldu diyorlardı. Tüm düz liseleri gezdik, sadece arkadaşımın gittiği okula gitmedik, zaten gitsemde almazlardı; Akadaşımdan duyduğuma göre onlarda çok zor kayıt yaptırmışlar.

Nereye gittiysek tüm kayıtlar dolmuş. En son artık bir okula gittik burası bana en uygun olan lise evimede yakın, bu liseyi niye sona bıraktık onu hiç hatırlamıyorum. Neyse okula geldik idare bölümüne geçtik, oda tıkış tıkış, sorduk masa başındaki müdür yardımcısına, “kayıt yaptırabiliyor muyuz,?” diye. “Diploma notun güzel, yüksek ama tüm kayıtlarımız malesef doldu,” dedi. O sırada yan tarafta bir çocukla babası var, babası torpil bulmuş çocuğu okula aldırmaya çalışıyor, çocuk kavga ediyor babasıyla, “ben bu okula gitmek istemiyorum,” diye. Benim arkadaşın kayıt olduğu liseye gidecekmiş, öyle diyor babasına. Bende arkadaştan darbe yedim sinirliyim ya, hemen çıkıştım tanımadığım çocuğa “sen ne yaptığını biliyor musun? O okul berbat ötesi, sadece adı var, bu okul  çok güzel buraya alıyorlar madem yazılsana.” Çocuk sustu kaldı, şaşırdı tabi. Babamda koluma dürttü, “sanane kızım sen napacaksın, ne karışıyosun,” diye. O sırada kalabalığın içinden biri geldi yanıma, “aferin sana kızım,” dedi. “O okulun sadece adı var bizim okulumuz en iyisi, yaptırdın mı kaydını,” dedi. Meğerse adam okul müdürüymüş şaşkınlık içinde, “hocam kayıtlarınız dolmuş,” dedim. “Hemen kızımızın kaydını alın,” dedi müdür yardımcısına ben şok oldum teşekkür ettim.
Babamda “ilk defa yaptığın bir lüzumsuzluk işe yaradı dedi.”

Okuyucularımızdan Gelenler – Irmak

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu