Korku HikayeleriSizden GelenlerUmut Canverdi

Lucifer’in Laneti III. PART

Lucifer’in Laneti III. PART

Ebu Yusuf’un evini gözlemleyen Dedektif Bellamy için artık iş dahada karmaşıklaşmıştı. Papazın ağaca astığı çantayı almış ve yardımcısıyla bürosuna göndermişti incelemek için. Papaz Alphonso ve Ebu Yusuf’u, Rednoseların evine kadar takip etti ve çantayı incelemek üzere geri döndü.
Çalan kapıyı bu defa Bayan Rednose’un kendisi açtı. Papaz ve Ebu Yusuf içerdeki koltuğa yan yana oturdular. Ebu Yusuf :

– Hasta kız ne kadar süredir böyle ? diye sordu. Papaz 5 ay diye cevapladı ve ekledi 5 aydır çözüm arıyoruz. Ebu Yusuf abdest almak ve namaz kılmak için uygun bir yer istedi ev sahibinden. 2 rekat namaz kıldıktan sonra beraberinde getirdiği 3 kitaptan kırmızı ciltli olanı açtı ve sordu :
– Fiziksel olarak onunla başa çıkabiliyor musunuz ? Hayır çok güçlü. Bazen anlamadığımız bir dilde konuşuyor bazende yattığı yataktan mumları söndürüyor, kapıları kapatıyor, hiç bir dua fayda etmiyor dedi Papaz.

Rednoseların evinde bunlar yaşanırken, Dedektif Bellamy bürosunda Papaz Alphonso’nun çantasındaki lanetli kitabın ilk sayfasını açmıştı. İlk sayfada büyük harflerle ”KİTABÜL AZAZİL” yazıyordu. Dedektif Bellamy herşeye bilim ışığında yaklaşmayı adet edinmiş, ve dini hurafe olarak gören ve hatta alayla karşılayan bir kişiliğe sahipti. Kitabı okumaya aralıksız devam ediyordu. Üstün güç büyüsü diye bir büyünün olduğu sayfaya gelince istemsiz gülümsedi ve hadi şunu bir deneyelim dedi böyle şeylere inanan yardımcımsına. Yere altı köşeli bir yıldız çizdiler ve her köşesine bir mum koyup şekli tamamlandıktan sonra, kırmızı bir örtünün altına giren Bellamy sihirli sözcükleri söyledi :

– Ey Abaddon ! Gel ve bedenime üstün gücü ver ! dedi üç kez. Kafasında Abaddon’u büyücünün adı olarak biçimlendiren Bellamy, İbranice Şeytan anlamına geldiğini bilmiyordu. Ama anlaması geç olmadı.

Büyülü sözlerin 3 üncüsü söylediğinde, gökten gelen kırmızı bir şimşek onun üstüne vurmuş ve acıyla kıvrandırmaya başlamıştı. Yardımcısı bunu görünce bürodan kaçmıştı. Bellamy acı içinde kıvranırken kulakları uzamış, vücudundaki kıllar saçları da dahil, dökülmüş, sırtında yarasa kanadını andıran iki kanat çıkmış el ve ayak parmakları ve tırnakları uzamıştı. Artık o Bellamy değildi. O beden şeytana aitti ve Bellamy’nin ruhu onla savaşamayacak kadar güçsüzdü. Şeytan, yani Abaddon, veya Azazil veya Lucifer. Siz ne demek isterseniz deyin, o korkunç yaratık Rednoseların evine doğru müthiş bir hızla, gecenin kör karanlığında uçmaya başlamıştı.

Umut CANVERDİ

Lucifer’in Laneti (I. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (II. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (III. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (Son Bölüm) okumak için tıklayınız.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu