Korku HikayeleriUmut Canverdi

Lucifer’in Laneti (Son Bölüm)

Lucifer’in Laneti (Son Bölüm)

Rednoseların evindeyse durum felaket derecedeydi. Ebu Yusuf namaza durduğu sırada, üst kattan gelen ayak sesleri, Ebu Yusuf’un namaz kıldığı, Ev sahibinin ve Papaz’ın umutlu gözlerle ona baktığı salona ulaşmıştı. Bu Elizabeth’in ta kendisiydi. Elinde Roselda’nın bedeninden ayrılmış kafası duruyordu. Papaz dualar edip geri çekildi. Bayan Rednose çığlık çığlığa kızını tanıyamaz hale gelmişti. Ebu Yusuf başka bir alemdeymişçesine huşu ile namaza devam ediyordu. Elizabeth koparttığı kan damlayan başı ağzına götürüp kemirmeye başladığında artık Bayan Rednose bayılmıştı. Elizabeth insan etini kemirirken kahkahalarla gülüyor, Papaz ise bütün duaları tekrar ediyordu. Ebu Yusuf namazı bitirdi ve el açıp ”YA ALLAH” diye haykırdı. Aynı anda Elizabeth düşüp bayıldı. Ebu Yusuf dualarla kıza yaklaşıp incelemeye koyulurken, Papaz bey, bu cesedi yok ediniz. Zira şeytanın ele geçirdiği bu masum suçsuz yere bununla yargılanmasın dedi. Alphonso, Ebu Yusuf’un rahat hareketlerinden güven bulmuş, bir sehpa örtüsüyle Roselda’nın başını yerden almış ve yukarıdaki bedenin olduğu odaya götürmüştü. Ebu Yusuf Alphonsoya seslendi :

– Papaz bu iş artık bende. Sizin için zararlı olabilir dedi. Aynı anda deprem olur gibi sallandı ev. Kırılan kapıdan Bellamynin bedenini ele geçiren şeytan girdi. Ebu Yusuf’a dönüp:

–  Soyumdan gelip Muhammet’in elleri arasında Müslüman olan torunumda buradaymış dedi. Ebu Yusuf ışık saçarak, değişime uğradı. Beyaz kanatlı, beyaz cübbe ve sarıklı upuzun iri biri olmuştu. Bunu gören Papaz Alphonso, “tıpkı melekler gibi,” dedi kendi kendine. Ebu Yusuf :

– Bu masum insanlara, Allah’ın izni ile ben buradayken zarar veremeyeceksin. “Bunu göreceğiz,” dedi şeytan ve Ebu Yusuf’a karşı hamle yaptı. Evin her yanında beyaz ve kırmızı şimşekler çarpıyordu. Papaz Alphonso ev sahibini evin ahr köşesine çekti. Olanları çaresizce izliyor ve bunlara bir anlam vermeye çalışıyordu. Ebu Yusuf bütün hamleleri savuşturuyor ve rakibini git gide yoruyordu. Son hamleyi yaptığında kırmızı bir şimşek şeytandan gökyüzüne doğru çıktı. Artık Bellamy eskiye dönüyordu. Ebu Yusuf’ta tekrar ışık saçarak insan şekline döndü. Sessizce evi terk etti. Çünkü o Muhammet’in elleri arasında Müslüman olmuş cin padişahı sahabe Ebu Yusuf’tu.

Umut Canverdi

Lucifer’in Laneti (I. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (II. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (III. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (Son Bölüm) okumak için tıklayınız.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Zor şartlar altında ve dar vakitlerde icra ettiğim hikayemi beğenmeniz benim için şereftir. Bir kusurumuz oldu ise eğer affola, hoş görüle. Esenlikle kalınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu