Korku Hikayeleri

Korku Hikayeleri; Hayaletli Ev – Tennesse Şeytanı

Korku Hikayeleri

Korku Hikayeleri; Hayaletli Ev – Tennesse Şeytanı

Çiftçi John Bell’in ölümüne yol açan olaylar 1817 yılında başladı. Önceleri, kasabanın uzağındaki çiftlik evine bir şey girmeye çalışıyormuşcasına garip sesler duyuldu. Oysa o sırada hiçbir şey görünmüyordu. Gecenin ileri saatlerinde o şey amacına ulaştı ve içeri girdi. Kanat sesleri, fare tıkırtıları, vahşi hayvan pençelerinin çıkardığı sesler Bell ailesini dehşete düşürüyordu. Gün geçtikçe sesler şiddetlenmeye başladı. Ve sonunda bir gece 13 yaşındaki Betsy Bell çığlık atarak uyandı. Yatağında görünmez bir güç tarafından tokatlanmıştı. Benzer saldırılar zamanla şiddetlenerek ailenin diğer çocuklarına da etkisini gösterdi. Bell ailesi başlarına gelen bu felaketi çevrelerinden gizlemeye çalışıyorlardı. Sonunda dayanamayıp kilisenin papazını çağırdılar. Ancak rahibin “şeytan kovma” çabaları evin içindeki o şeyi daha da sinirlendirmekten başka bir işe yaramamıştı. Gün geçtikçe gücü artıyor, fokurtuyu andıran sesler boğuk fısıltılara dönüşüyordu. İncil’in bazı bölümlerine küfreden bu fısıltılar John Bell’i mezara göndereceğini söylüyordu.

Bir gün, o şeyin çiftçiye saldırmasından sonra eve doktor çağırdılar, ancak doktorun verdiği ilacın bir süre sonra koyu renkli bir sıvı haline geldiğini gördüler. Artık John Bell yataktan çıkamaz olmuştu. Evdeki garipliklere doktor da tanık oluyor ve hatta küçük kız Betsy’nin “şeytan” olmasından kuşkulanıyordu… Sonunda baba Bell 20 Aralık 1820’de öldü. Cenaze tarihinden sonra o şey 7 yıl sonra tekrar geleceğini söyleyerek uzaklaşıyor ve dediği gibi 7 yıl sonra geliyordu. Bu kısa “ziyaretler” sırasında bu kez 107 yıl sonra geleceğini söylüyor ve bir daha hiç geri, dönmemek üzere evi terk ediyordu.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu