Sizden Gelenler

Hasretlik Karışımı

Hasretlik Karışımı

Hikaye Oku; ”Hasretlik” bir çok insanın yaşadığını sandığı bir duygudur. Sadece sevdiği kişiye hasret kalındığını düşünürler. Bir çok sosyal ağdaki paylaşımların altındaki yorumlara bakmayı denediniz mi? Şöyle kabaca baksanız ya aldatılmış, ya sevilmemiş ya da sevdiği ölmüş. Bu olaylar çok acı verir bize tabiki de ama daha acıları var.

Mesela hasretliği uzak bir yerde yaşayan birine duyulan duygu sanılır. Bir yanlış bilgi daha. Hasretlik aslında en çok yanındaki kişiye duyulunca acıtır, yakar, deler geçer. Zaten uzakta olduğun birine sesine sarılmanın dışında sarılamazsın. Kokusunu içine çekemezsin mesela. Öpemezsin. Bunlar yanımızda olan birine kolayca yapabileceğimiz şeyler. Birbirine dair içinde kırgınlık barındıran kişiler hariç kolay tabi.

Düşünsenize birine sarılıyorsunuz, kokusunu içinize çekiyorsunuz, o kadar sıkı sarılıyorsunuz ki günlerce kokusu gitmiyor teninizden. Ya kırgınlıklarınızın yarısını o kişiye ait ise sarılırken hepsi bir bir gelir aklınıza. Bir adım atmasını beklerken öylece durup baktığı zamanlar, sevgi – ilgi beklediğiniz zamanlarda umursamaz tavırları, bunun gibi bir çok şey işte. Sarılın o kişiye. Bakalım o gece sabah oluyor mu? Yok olmuyor.

Mesafeler canımı çok yaktı. Hasretlikten çok yıprandım. Yanımda olan kişilerin ruhlarının kilometrelerce uzakta olması, kilometrelerce uzakta olan birilerinin dibinde oturuyormuş, istediğin her şeyi sana veriyormuş hissi öldürdü beni.

Nefes alıyorum elhamdülillah. Fakat her gün ölüme bir adım değil on adım yaklaşıyorum. Bu durumdan mutluyum. Ölmek güzel şey. Daha önce yaşarken ölümlerim çok şey aldı benden ama sanırım ruhumun bedenimden ayrılması güzel olacak. Öyle hissediyorum. Hasretlikler son bulacak bir kere. Nasıl sevinmem? Bu hasretliklerin sonu kavuşma, kırgınlıkların son bulacağı bir yer istiyorum. Her türlü hasretlik böyle sonuçlanmalı…

Sizden Gelenler – Aranızda Bir Ruh

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu