Korku HikayeleriMurat Canpolat

Korku Hikayeleri: “Bir İntikam Uğruna” 6. Bölüm   

Korku Hikayeleri

Korku Hikayeleri: “Bir İntikam Uğruna” 6. Bölüm   

Korku Hikayeleri

Korku Hikayeleri, Hocayla konuşmamızdan sonra yatıp uyuduk. Hocanın evinde öğlene kadar öyle rahat bir şekilde uyumuştum ki ömrüm boyunca öyle rahat bir uyku uyuduğumu hatırlamıyorum.

Hocayla beraber yemek yedikten sonra akşam olmasını bekledik. Akşam olunca beraber namaz kıldık. Namazdan sonra yatsıya kadar zikir ve tespihle meşgul olduk. Yatsı namazından sonra hoca, bir şeyler okuduktan sonra odayı tütsüledi ve ardından odanın ortasına yuvarlak bir çizgi çizdi. İşi bittikten sonra benden yuvarlağın içine girmemi istedi. Bütün işlemler bittikten sonra odaya dizdiği mumları yaktı. Bütün mumlar yandıktan sonra yere oturup bağdaş kurdu ve Arapça olduğunu tahmin ettiğim bir dille konuşmaya başladı. Konuşması bitince mumların alevleri birden yükseldi ve o karanlık varlık ortaya çıktı. Onun ortaya çıktığını gören hoca:

‘Ya bizimle anlaşır neden musallat olduğunu anlatırsın ya da seni yakarım’ dedi.

Onun tehdidi karşısında karanlık varlık kahkaha atarak hocanın üzerine gelmeye başladı.

Karanlık varlık hocanın üzerine gelirken, hoca çantasından ne olduğunu bilmediğim bir tozu çıkararak onun üzerine üfledi.

O varlık üzerine gelen tozdan dolayı çığlık atarak geri çekildi. Sonradan öğrendiğim kadarıyla o toz defne yaprağıymış ve onları oldukça etkiliyormuş.

Varlık, kendini toparlayıp hocanın üzerine tekrar gelecekken hoca:

‘Ey Allah Teâlâ’nın lanetlediği! Ya konuşursun ya da elimdeki tozu üzerine tekrar üflerim’ dedi.

Bu tehdit üzerine varlık olduğu yerde çakılıp kaldı ve hocaya:

‘Dur, yapma. Her şeyi anlatacağım’ dedikten sonra beni göstererek ‘arkadaşıyla beraber gittiği büyücü musallat ettirdi’ dedi.

Onun ne demek istediğini anlamamış hocaya bakmıştım. Hoca da beni anlamış olmalı ki o varlığa:

‘Seni neden bu çocuğa musallat etti?’ dedi, kızgın bir şekilde.

‘Onun sevdiği kızı kendisine bağlamak için’ dedi, korkunç dişlerini göstererek.

Varlığın anlattıkları karşısında başımdan aşağı kaynar sular dökülür gibi oldu. Benim, canımdan çok sevdiğim arkadaşım arkamdan iş çevirmiş, sevdiğim kızı kendisine bağlamak için beni kullanmıştı. Peki, o nefret ettiğim çocuktan ne istemişti. Onu da az sonra varlığın konuşmasıyla anlayacaktım.

Hoca tekrar sordu:

‘O, neden kendine bağlamak istedi. Anlat, anlatmazsan seni yakarım’ dedi tehdit edercesine.

‘O kızı kendisi de seviyormuş ve tam ona açılacakken yakın arkadaşının da kızı sevdiğini hatta sırılsıklam âşık olduğunu söylemiş. Arkadaşı bunları duyunca öyle kinlenmiş ki intikam almak için büyücüyü bulmuş ve büyü yaptırmış. Bu arada sınıfta bir başkasının da ona ilgi duyduğunu duyunca ikisini de ortadan kaldırmak için yine büyücüye gidip ne yapabileceğini sormuş büyücü de ilk önce onu ortadan kaldırmak için kızla onu birbirlerine âşık ettirmiş. Daha sonra da kızı kendisine âşık ettirmek için kendi saçıyla ellerinde bulunan kızın saçını kullanmış’ dedi karanlık varlık.

Hoca, musallat olmasının sebebini öğrendikten sonra ona:

‘Ya bu gence musallat olmaktan vazgeçersin, ya da seni yakarım’ dedi hoca, bağırarak.

‘Hayır’ dedi varlık ‘O, bize vaat edildi’

‘Öyleyse seni yakacağım’ dedi hoca ve torbasındaki defneyaprağı tozunu varlığın üzerine yavaş yavaş üfürmeye başladı.

Karanlık varlık, bu durum karşısında inleye inleye:

‘Dur, yapma. Onu bırakacağım, yalnız bir kurban isterim’

‘Ne kurbanı?’ diye sordu hoca.

Karanlık varlık beni göstererek:

‘İki yüz karakeçi veya beni ona musallat eden çocuğu isterim’ dedi, hırlayarak.

‘Tamam’ dedi hoca ‘Seni bu gence kim musallat ettirdiyse onu sana vereceğim’ dedi hoca.

Varlık, hocanın sözlerinden sonra geldiği gibi ortadan kayboldu.

‘Bitti mi?’ dedim hocaya tedirginlikle.

‘Şimdilik bitti’ dedi hoca, yüzündeki terleri silerek ‘Yalnız, seni bu durumlara düşüren o çocuğu buraya getirmen lazım’

Yazan – Murat Canpolat

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4 5 6

Hikaye, Korku Hikayesi, Dehşet Hikayesi, Korkunç Hikayeler, Büyü, Büyülü Hikayeler, Hikaye Okumak, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler, büyücü, büyü ritüelleri, ritüel, kuaför, Cehennem, büyücü kadın, sabun büyüsü,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu