Ahmet Turan YÜCEKAYAKorku Hikayeleri

Korku Hikayelerinden; Hayal mi! Gerçek mi ? Son Bölüm

Korku Hikayelerinden; Hayal mi! Gerçek mi ? Son Bölüm

Hikaye Oku; Ertesi sabah erkenden yola koyuldum ve aramama devam ettim, Böylece bir haftayı benzeri olaylarla tamamladım. Bir şey bulamamıştım. Üzüntü ve biraz sıkıntı ile o varlığın bulunduğu mağaraya geldim gece yarısı idi. O ışığın başında beni bekliyordu;

– Ne yaptın buldun mu dedi;

– Hayır bulamadım dedim.

– Madem bulamayacaktın neden kabul ettin

– Bilmem bel ki bulurum diye

– Peki aradığın neydi

– Bilmiyorum

– Bilmediğin şeyi niye aradın

– Öğrenmek için

– Öğrenemeyeceğin şeyi niye ararsın

– meraktan

– Niye merak edersin

– İdrakı için

– Şimdi ne yapacaksın

– Özürümü bildirerek ve müsaade edersen gideceğim.

Anlaşıldı benim istediğim şeyi getirmişsin ama getirdiğin şeyi bilmiyorsun git düşün ben yardımını aldım teşekkür ederim. Dedi ve birden kayboldu. Çaresiz dönüp evime geldim, avluda kendi kendime düşünmeye başladım istediği şeyi getirmişim ama ne getirdiğimi ben bile bilmiyorum. Acaba getirdiğim yardım neydi. Verdiğim sözü tutmak mı, hiç gereği yokken ve bir zorunluluğum yokken özveri gösterip aramak mı, yoksa onun isteğinin aslında umrum da olmayışı sırf kendi merakım mı ve başıma gelen yaşadığım olayların farkındalığına varmak mı ne öğrendim bana faydası neydi, yada ona faydası neydi bunları düşündüm. Ama bir sonuca varamadım. Şimdi soruyorum size nedir bu başıma gelenler. HAYAL Mİ! GERÇEK Mİ!

NOT: Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla hikayemi beğenmeyen arkadaşlar var şunu belirteyim ben edebiyat mezunu değilim ortaokul 2. sınıf terk eğitimi tamamlamamış bir kişi olarak haddimi aşan bir işe kalkıştım özürlerimi sunarak zaman kaybına neden olduğumu düşünen okuyuculardan özür diliyorum. Beğenen ve destek olan bütün okurlara da sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Benden bu kadar Sevgiyle kalın ve okumaya devam edin zira ufku genişletmek okumaktan geçer. Her şeyin başı Eğitim.
Ahmet Turan YÜCEKAYA

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Kardeş, kaç yaşındasın, işin ne bilmiyorum. Ancak sana söylemek istediğim şeyler var. Öncelikle eğitim ile illgili şunu bil, edebiyat eğitimi seni yazar yapmaz. Yazarların çoğu edebiyat okumadı. Yazarı yazar yapan şey okumak ve yazmak konusundaki hevesi ve sevgisidir yani eğitimi umursama ve eğitim eksiğini bir dezavantaj olarak görme.

  Hikayenin ilk iki bölümünü okudum. Devamını okumadım. Sebebi hikayenin kötü olması değil. Konunun ve uslubun benim sevdiğim tarzda olmaması. Bilmen gereken şey şu. Ben herkezin büyük bir hevesle övdüğü yüzüklerin efendisi serisini de okumadım. Aynı sebeple. Ünlü komedyen bill cosbinin bir lafı var “Başarının sırrını bilmiyorum ama başarısızlığın sırrı herkesi memnun etmeye çalışmaktır.” Herkesi memnun edemezsin. Eğer herkesi memnun etmek istersen muhakkak başarısız olursun. Hikayeni önce kendin için yaz. Önce kendin beğen. Sonra da milletin dediğine bak. Kötü yorumları ikiye ayır. Bir senin hikayenden nefret etmek için nefret edenler. İki senin hikayende gerçekten beğenmedikleri yönler olan ve bunları söyleyen insanlar. Birinci gurubu boş ver, bunlar sana fayda sağlamaz ikinci guruba gelince burda da iki gurup var bir sözlerinin bir işine yaramayacağını düşündüklerin (Bilen de konuşuyor bilmeyen de) iki sözlerinden kendini geliştirmen konusunda fayda sağlayabileceğini düşündüklerin. Tekrar birinci gurubu boşver ve ikinci guruptan seni zorlamayacak kadar ders çıkar.

  Şunu unutma kimse hiç bir işte iyi olarak başlamaz. Yaparsın eğer yeteneğin varsa o işi yaptıkça o işte zamanla iyi olursun. Yoksa boş yere uğraşma derim. Ama gördüğüm kadarıyla kötü falan değilsin.

  Yani uzun lafın kısası. Eğer yazmayı seviyorsan yaz. Günün birinde büyük yazar olma hayalleri bile kurabilirsin. Unutma günümüzde artık yazarlık yetenekten çok tutmakla ilgili bir mesele.

  1. Verdiğiniz nasihat için çok teşekkür ederim, tavsiyelerinizi dikkate alacağım en kısa zamanda yeni hikayeler ama bu kez özet fazla uzatmadan yazmaya çalışacağım, uzatmam da ki sebep her hali okuyucu anlasın ve yaşasın diye yada yaşatmaya çalıştığım için ince ayrıntılara giriyordum. Tekrar teşekkür ederim saygılarımla

 2. kötü ve iyi eleştiriler olacaktır. bunları kaldıramazsan zaten yapamazsın .
  bence devam etmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu