Korku HikayeleriSizden Gelenler

Cinlerin Gece Düğünü

Cinlerin Gece Düğünü

Merhaba arkadaşlar.

Sizlere Erzurum’un İspir ilçesinde bundan yaklaşık 35 yıl önce amcamın başından geçen bir olayı anlatacağım.

Bizim Erzurum da ki köyümüzde eski bir evimiz var. Artık kullanmıyoruz, arada bir yazın gider piknik falan yaparız. Amcam daha 12 yaşlarındayken evimizin olduğu sokakta oturuyomuş. Evin önü o zamanlar sokak lambası olmadığı için karanlık ve ıssızmış. Bundan sonrasını amcamın ağzıyla anlatıyorum:
“Bir gün kapının önünde oturup gizli gizli sigara içiyordum. Evdekiler görmesin diye alt kattaki kilere gittim. Tam sigaraya bitirmeye yakın uzaklardan davul zurna sesi gelmeye başladı. Oturup gelmelerini bekledim. Bu saatte kimin düğün yaptığını görmek istemiştim. Sesler gittikçe yaklaşıyordu. Yaklaştıkça loş bir ışık yüzüme vuruyordu. Gariptir ki benden başka kimse çıkıp bakmıyordu. Meydana doğru yürümeye başladım. Meydana gittiğimde ise kimse yoktu. Herkesin düğüne gittiğini düşündüm. Davul sesleri yaklaştı. Ama gelenlerden hiç birini tanımıyodum. Biraz daha yaklaştım birden birisi kolumdan tutup halaya çekti. Çaldıkları şarkıyı da çaldıkları aletide hiç görmemiş, duymamıştım. Düğün yaklaşk 1 saat sürdü. Ondan sonra geldikleri gibi tek sıra halinde elerindeki aleti çala çala gittiler. Bende yorgun bir halde eve gittim. Babam bana çok kızmıştı. Sinirli bir şekilde üstüme yürüyüp bir tane tokat attı. Bende başımdan geçen olayları anlattım. Sonra uyumaya giderken babam yanına çağırdı. Bana cinlerin düğünüyle karşılaştığımı söyledi. Sonrada sırtımı ve göğsümü açıp baktı bir iz bulmaya çalıştı ama Allaha Şükür hiç bir iz yoktu. O günden sonra gece dışarı çıkmadım.”
Arkadaşlar bu olay kesinlikle yaşanmıştır. Bursa da yaşıyorum isteyenle bu konu hakkında konuşabilirim. Bu arada şunu da söylemek istiyorum, eski zamanlar da cinler insana günümüzdeki kadar zarar vermiyormuş.

Okuyucularımızdan Gelenler – Enes

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu