Bilim Kurgu HikayeleriMurat Canpolat

Bilim Kurgu Hikayesi; “YIL 2500 DÜNYA” 9. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayesi

Bilim Kurgu Hikayesi; “YIL 2500 DÜNYA” 9. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayesi, Çetin, kolundaki alete bakarak:

‘Bu alet ne işe yarıyor efendim’ diye sordu, merak içerisinde başkanın yüzüne bakarak.

‘Sana verdiğim saat benzeri bu alet, bir ışınlanma cihazı. Olur ki onlar başaramaz sende yakalanırsan kızıma dokun ve ardından saatin yanındaki kırmızı düğmeye dokun. Bunun sayesinde ikinizde kurtulmuş olursunuz’ dedi, ağlamaklı bir ifadeyle. Çetin, başkanı dinleyip ona ‘tamam’ dedikten sonra saati koluna taktı ve odadan ayrıldı.

O ayrıldıktan sonra başkan gözyaşlarıyla baş başa kalmıştı. Kızıyla olan şakalaşmaları aklına geliyor gülümsüyordu. Hastalandığı zaman aklına geldikçe de hüzünleniyordu. Bir an için eşinin ölmeden evvel ‘kızımıza sahip çık’ dediği söz aklına geldi ve bundan dolayı daha da çok hüzünlendi. Daha sonra eşiyle üniversite yıllarında tanışıp evlenmeleri ve kızlarını kucaklarına almaları aklına geldi. Böyle böyle tüm hayatı gözlerinin önüne geliyor hem hüzünleniyor hem de gülümsüyordu.

Çetin, başkanın odasından çıktıktan sonra diğerlerine yetişti ve onlara katıldı. Katıldıktan sonra da kızı nasıl kurtaracaklarına dair plan yaptılar. Yaptıkları bu plana uymak içinde birbirlerine söz verdiler.

Fuat, Ceren, Melih, Talha ve Çetin yeryüzüne inilen yere geldiklerinde planlarını bir daha gözden geçirdikten sonra da Fuat cebinden bir anahtar çıkararak kapağı açtı ve her biri sırayla kapaktan aşağıya inmeye başladılar.

*******

‘Bundan sonra daha da dikkatli ol ve gözlerini iyi aç’ dedi karanlıktaki kişi ‘Adamlarına da dikkat et. İçlerinde casus olabilir’

Casus lafını duyan Davut, sinirlenerek:

‘Ne casusu? Hem ben adamlarımı iyi tanırım, onlar bana ihanet etmezler’ dedi, kükrercesine.

‘Hıh, adamlarını iyi tanıyormuş’ dedi karanlıktaki kişi ‘Senin yerini nasıl buldular, tabi ki adamların biri tarafından ihbar edilmesinden dolayı’ dedi, Davut’u küçümsercesine.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 3. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 4. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 5. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 6. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 7. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 8. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 9. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 10. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bilim kurgu hikayesi, fantastik hikaye, bilim kurgu hikayeleri, fantastik hikayeler, hikaye, hikaye oku, öykü, bilim kurgu öyküleri, fantastik öyküler, Bilim kurgu Hikayeleri örnekleri, Bilim kurgu hikayeleri, En iyi bilim Kurgu Hikayeleri, Bilim kurgu sinemasının özellikleri, Kısa bilim kurgu Hikayeleri, Bilim kurgu hikayeleri nasıl Yazılır, Bilim kurgu ne demek, Fantastik hikaye örnekleri,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu