Aşk HikayeleriUmut Canverdi

Aşk ve Para V. Bölüm

Aşk ve Para V. Bölüm

Aşk Hikayesi Oku: Saatlerce düşündü, düşündü, düşündü… İntikam mı ? Geri kazanmak mı ? Ne yapmalıydı. Geri kazanmaksa nasıl ? İntikamsa nasıl? Berk’in içini kemiren düşünceler devam ededursun, aynı saatlerde Ece çok mutluydu. Şirketten eve dönerken şekerler çikolatalar aldı. Önceden Berk’ in durduğu evin kapısını çaldı. Bütün güler yüzlülüğüyle genç kadın kapıyı açtı ve ;
– Hoşgeldiniz. Kimi bakmıştınız ? Diye sordu. Ece;
– Önceden burada bir arkadaşım duruyordu. Sizi gördüm dün akşam balkonda. Hem tanışmak hemde evin eski sahipleri hakkında sizden bilgi almak için ziyaretinize geldim  eğer müsaitseniz. Dedi.
Ev sahibi kadın durumdan memnun bir tavırla Ece’yi içeri buyur etti. Ece küçük çocuğa aldığı hediyeleri verdikten sonra oturdu ve sordu ;
– Evin eski sahibini tanıyor musunuz ?
– Evet ama eski değil hala sahibi. Kocamın patronu olur kendisi. Kocam işsizdi. Duracak yerimiz yoktu. Çok zor durumdaydık. Önce iş verdi. Sonra ev. Arada bir gelip bizim ufaklığın başını okşar, bir acı kahvemizi içer. Evin odalarını gezer, anılarını yad eder, balkonda oturur tek başına uzun uzun karşı evi, gökyüzünü izler sonra çeker gider. Bize çok iyi davranır ama mahallede herkes korkar kimse istemez. Böyle bir adam.
– Allah Allah. Adı ne bu adamın ?
– Berk bey. Bu evin sahibi işte.
Gözleri doldu Ece’nin. Doldu da belli etmedi. Hem üzgünlük, hem pişmanlık, hem umut dolu bir halde sordu :
– Ne zaman gelir ?
– Belli olmaz ki… Bazen sıklıkla gelir bazen uzun süre gelmez. Ne zaman geleceğine ne zaman gideceğine hep kendisi karar verir.
– Peki nerede bu adam. Yani adresi var mı sizde ?
– Kartı var getireyim isterseniz.
– Zahmet olmazsa.
Ece kartı aldı. Dünyası yıkıldı başına. Yıllar önce geleceği yok diye terk ettiği adam, bugün iş görüşmesine gittiği şirketin patronuydu. “Nasıl olacak” dedi kendi kendine. Ya karşılaşırsak? Ya beni öğrenirse? O kendi kendine için için kafasını kurcalayanları düşünürken kadının kocası geldi. Güler yüzle hoşladı ve kim bu dercesine eşine baktı. Kadın anlamış olmalı ki :
– Berk bey eskiden bu evde dururkenden tanışıyorlarmış . Komşusuymuş. Bizimlede tanışmak ve Berk beyi sormak için gelmiş hanımefendi deyip yüzünü Ece’ ye çevirdi ;
– Afedersiniz isminizi sormayı unuttum. İsminiz neydi acaba ?
– Ec… Benim adım Leyla. Zaten bizde taşınmıştık. Hatırlamaz herhalde beni. Benden hiç bahsetmeseniz daha iyi olur sanırım. Müsadenizle… Dedi. Kapıdan çıktı. Çıkış o çıkış. Gözleri yaşlarla, aklı sorularla dolu. Eve zor attı kendini. Yatağa uzandı. Berk’ in kartı elinde. Bakıp bakıp ağladı.
Berk başını kollarının üstüne yatırmış büroda düşünüyordu. Dış dünyadan soyutlanmıştı. Kapı açıldı. Can dostu Tamer girdi içeriye. Konuşmaması gerektiğini biliyordu. Geçti oturdu. Sormasını bekledi Berk’in. Nitekim malum soru geldi.
– Ne yapacağım ?
– Bunca yıl ne yapmaya hazırlandın.
– İntikam almaya. Öyle kolay değilmiş ama. Gördüm kendimi göstermeden. Uzun uzadıya baktım. Hiç değişmemiş. Gözlerinde hala aynı ışık. Sanki çıksa her şey şakaydı dese bunca yılın hesabını sormam. İnanırım. Sarılırım.
– Peki intikam almayacaksan geri nasıl kazanacaksın ?
– Bilmiyorum. Çıksam karşısına. Bak ben senin istediğin biri oldum. Artık her şeyim var desem ?
– Saçmalama. Para için gitmedi. Gelecek için gitti. Sende biliyorsun ki gayette haklıydı.
– Lanet olsun haklıydı. Ama ne yapmam lazım. Sen olsan ?
– Ben olsam biraz beklerim. Nasıl olsa işe aldık. Bugün yarın öğrenecek şirketin kime ait olduğunu. O zaman verdiği tepkiye göre hareket ederiz.
– Mantıklı.
Bilmiyorlardı ki Ece çoktan öğrenmişti şirketin kime ait olduğunu. Belki geç olur ama düzelir her şey. Yarım kalan ve içime sığmayan aşk tamamlanır. Hata telafi olur dedi bir yanı. Dedi ve hiç bir şeyden haberi yokmuş gibi işe başladı.
Günler geçti. Ece işinde göze batmadan çalışıyor, Berk karşılaşmamak için mesai saatlerinde uğramıyordu. Kader bu ya. Ne kadar kaçarsan o kadar çeker seni. Böyle günlerden bir gün. Berk şirket otoparkına arabasıyla giriş yaptığında, Ece iş arkadaşlarıyla mesaiyi bitirip eve dönmek için şirket kapısından çıkıyordu. Aklına konuştukları geceki dolunay geldi. Yutkunamadı. Düğümlendi boğazı. Sesi çıkmadı. 2 damla yaş süzüldü yanaklarından. “Yok” dedi kendine. Ne intikam ne geri kazanmak. Ayrıldı yollarımız ölüme dek…   5. Bölüm Sonu

Aşk ve Para 1. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Aşk ve Para 2. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Aşk ve Para 3. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Aşk ve Para 4. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Aşk ve Para 5. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Hikayeyi bir soluktu okudum konu ve anlatım çok güzel olmuş elinize dilinize yüreğinize sağlık. Devamını sabırsızlıkla beklerken hikayenin biraz daha uzun olmasını istiyorum böyle hikayelere kolay rastlanmıyor çünkü. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu