Macera Hikayeleri

Macera Hikayeleri; “Dağcı”

Macera Hikayeleri; “Dağcı”

Oscar, zengin biriydi. Doğduğundan beri tek isteği, Everest Dağına çıkmaktı. Her gün bunun hayalini kuruyordu. Zenginlik onu bozmamıştı. Hala çok dürüst, saygılı ve akıllıydı. Eşinin adı Candice idi. Bir çok arkadaşı vardı. Hepsiyle çok iyi anlaşırdı. Bir gün arkadaşı Adrien evine geldi Oscarın. Onunla konuştu Oscar. Sonra ondan duyacağı en son şeyi duydu. O da Everest Dağına çıkmak istiyordu. Artık kesinleşmişti. Everest Dağına çıkacaklardı. Bunu söyleyen herkes dalga geçiyordu onlarla. Ama pes etmeyeceklerdi. Onlara tek inanan kişiler eşleriydi. Onlar hariç herkes onlarla dalga geçiyordu.

Hemen Çin’e gitmeleri lazımdı. Oradan Lutan’a gideceklerdi. Hemen uçak biletlerini aldılar. Zaten önceden Everest’ten küçük dağlara çıktıkları için bilgileri vardı. Adrien’in eşi Bessie’de çok merak ediyordu onları.

Şu süreçte Bessie Candice’in evinde kalacaktı. Çünkü ikisi de aynı acıyı çekiyorlardı. Oscar ve Adrien Çin’e gelmişlerdi. Şimdi Lutan’a gidiyorlardı.Gittikten sonra Everest’e yola çıktılar. Uzun bir yoldan sonra Everest’e gelmişlerdi. Everest’e çıkmak için aparatları taktılar. Nasıl olsa 8.848 metreydi.Hemen yanına aparatlarını aldılar. Biraz da yiyecek. Tabi bayrağı unutmamışlardı. Çıkınca asacakları küçük bayrak aldılar.

Çıkmaya başladılar. Her yer kaygandı. Ama onun için ayakkabıları vardı. Olsun, yine de zor işte. İlk yerlerde bir dağcı onlara eşlik etti. Dağa tırmanmanın ince ayrıntılarını anlattı ve onları yanlız bıraktı. Çok gayretliydiler. Önlerinde taşlar vardı. O yönden dikkat etmeliydiler.

Aradan baya vakit geçti. Çok acıkmışlardı. Hemen önlerinde bir mağara vardı. Hem oradan ısındılar, hem de yiyeceklerinin birazını yediler. Telsiz de şu anda iyi durumdaydı. Çok uykuları gelmişti. Oracıkta uyuya kaldılar. Ama keşke uyumasalardı. Onlar uyurken bir fırtına çıktı ve onların yiyeceklerini alıp götürdü. Kalkınca ne olduğunu anladılar. Yemekleri bitmişti artık. Normalde insanın aklına inmek gelir ama onlar inmediler. Sonuna kadar direneceklerdi.

Biraz daha gittiler. Artık daha da zorlaşmıştı dağa çıkmak. Birinci gün dolmuştu. Etraf karanlığa büründüğü için onlar da her insan gibi uyudular. Sabah, daha açtılar ama enerjiktiler. Susuzluklarını kardan gideriyorlardı. Yani sudan iyi durumdalardı. Ama üşümeye başlamışlardı ve çok acıkmışlardı. Artık yemeğe muhtaçlardı.

Artık sadece inmek zorundalardı. Telsize bakınca onun da çekmediğini anladılar. Bu durumda şu anda eşleri çok korkuyordu! Artık ölümü bekleyeceklerdi. Tam o anda bir dağ keçisi göründü. Bildiğiniz önlerindeydi. Hemen avlayıp yediler. Karınları doymuştu. Bir gün daha yol aldılar. Artık donma korkusu da yoktu. Keçinin yünlerini kullanarak ısındılar.

Artık Everest’in başı görünmüştü. İşte ulaşmışlardı. Oraya bayrağı astılar. Çok mutluydular. İnmesinde ise kendilerini bir kayaya bağlayıp oradan kalın bir iple aşağı sarktılar. Az kalsın Adrien’ın ayağı kayıp düşüyordu ki Oscar onu son anda tuttu. Aşağılara gelince bir helikopter onları aldı. Helikopterdeyken eşlerine birşeyleri olmadıklarını söylediler. Artık ünlü olmuşlardı. Bu gezinin tek kötü yanı, habercilerden kurtulamamalarıydı

Sizden Gelenler – Oğuzhan ASLAN

Oğuzhan Aslan

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu