Aşk HikayeleriŞahan Bilgin

Aşk Hikayesi; “Aşkın Ölü Hali” 1. Bölüm

Aşkın Ölü Hali

Aşk Hikayesi; “Aşkın Ölü Hali” 1. Bölüm

Oturdu. Peşini bırakmayan geçmişini bir an için düşünmemeye uğraştı. Nerde olduğunu, kaç yılında olduğunu hepsini unutmak istedi. Çekmeceleri karıştırıp eski teybi çıkardı. Rahmetli Barış Manço’ nun en sevdiği şarkısı olan “Gülpembe” odanın duvarlarına vurup yankılanırken birasından bi yudum aldı.

Sahiden nasıl da böyle çuvallayabilmişti? Her şey bu kadar kusursuzken ve deli gibi severken nasıl afallamıştı? On yıllık bi ilişkinin bi çırpıda bitmesi ne acı vericiydi. Düşünmek istemiyordu. Kalbi ona emretti ve güzel gözlüsünü önünde görmeye başladı. Nasıl olabilmişti? Nasıl aldatılmıştı?

Aşk iki kişilik bir delilikti. Delirmişti. Günler, haftalar, aylar geçtikçe konuşmayı da bırakıyordu. Acı veren bir sevgiliden daha hüzünlü ne olabilirdi? Dudaklarının kuruluğunu alkolle giderirken bağırdı;

“Lanet olsun bile diyemiyorum sana. Aşkım ellerin nerede? Şimdi kimin ellerini tutuyorlar. Yok oluyorum. Sensiz yaşamak istemiyorum”

Gözbebeklerinden süzülen yaşlar yanaklarından akıp kalbine ilerledi. Sevmenin yetmediği zamanlarda nefret etmek iyi bir seçim olabilirdi. Çoğu zaman hüsranla biten aşklar nefretin kollarında can verir. Oda aydınlandı, kapı açıldı. Karşısında gördüğünde iki dakika kadar hareketsiz kaldı. Gelmemeliydi, geldi onu delip geçti.

Yazan: Şahan Bilgin

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu