Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayesi; “Aşkın Ölü Hali” 2. Bölüm

Aşkın Ölü Hali

Aşk Hikayesi; “Aşkın Ölü Hali” 2. Bölüm

Saatlerdir karanlıkta oturduğundan gözlerine vuran beyaz ışık gözlerini kamaştırdı. Zorda olsa gözlerini aralayıp kapının açıldığı yöne doğru baktı. Hala çok güzeldi. Nefesini kesecek kadar mavi gözlerini dikmiş ona bakıyordu. Üzerinde siyah bi kot pantolon, üstünde boğazlı beyaz kazak ve bileklerine kadar inen kaşe kırmızı mont giymişti. Saçlarını özensizce toplamış iki tutam saç alnından aşağıya doğru iniyordu. Aylardır görmediğinden mi yoksa acısı geçmediğinden mi bilinmez bakışları kadından ayırıp yere baktı. Kadın tek kelime etmeden paltosunu çıkarıp askıya astı ve vitrindeki viski şişesini aldı. Mutfağa geçip iki kadeh alıp adamın yanındaki koltuğa gelip oturdu. Şişeyi açtı ve kadehlere eşit miktarda viski koydu. Sonra aklına bişey gelmiş olacak ki dolabı açıp buzla geri döndü. İkişer parça buz viskinin içine karışırken konuştu;

“Biliyor musun, insan bazen doğru yolun hangisi olduğunu anlayamıyor. Ya da korkuyor diyelim. Her şeyin kusursuz ve muhteşem olmasından korkuyor.”

Sustu ve viskisinden bi yudum aldı. Ayağa kalkıp montunun cebinden sigarayla geri döndü. Bi tane yaktı adama da uzattı ama adam istemediğini belli eden bi hareketle bu isteği geri çevirdi. Donmuştu, kardan adam gibi hareketsiz duruyor ne diyeceğini bilmeden oturuyordu. Bi ölü gibi.

Kadın sigarasından derin nefesini çekip konuşmasına devam etti;

“Seni terkettim çünkü aynı yolda yürüyemezdik” dedi. Adamın bakışları yerden kalkıp kadına döndü daha fazla dayanamayıp konuştu;

“Ne demek aynı yolda yürüyemezdik. Farkında mısın? Sen benim hayatımı alt üst ettin. Ben sana gelinlik seçmeye uğraşırken beni terk ettiğin mesajını aldım. Bu ne demek biliyor musun?

O da viskiden bi yudum aldı ama tek bi yudum. Çünkü tek yudumda bardağı bitirdi. Viski önce boğazını sonra da iki gündür tek lokma görmemiş midesini yakarken devam etti konuşmasına;

“Şimdi, hiç bir şey olmamış gibi buraya gelip, sanki hiç gitmemişsin gibi hayatıma tekrar giremezsin. Lanet olası güzelliğinide al ve git burdan. Defol!”

Kadın evde yankılanan adamın sesinden daha yüksek bi sesle bağırdı;

“Beraber olamazdık anlasana. Çünkü babamın katilinin kim olduğunu öğrendim senin bana gelinlik baktığın gün”

Adam dondu. Cümleler ağzına kadar gelip geri kaçtılar, kadın devam etti;

“Annen” dedi. Bi sigara daha yaktı. Duman tavanda dans ederken sürdürdü konuşmasını;

“Annen, babamı zehirleyerek öldürmüş yıllarca. Onu bi fare gibi zehirlemiş.”

“Ama nasıl” diyebildi sadece adam ve kalkıp birer kadeh daha doldurdu. Gece sessizliğe tamamen teslim olmuştu ve dünyada bi kadın ve bi erkeğin dışında ki herkes sanki ölmüştü.

Yazan: Şahan Bilgin

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu