Aşk HikayeleriMeryem Sude KüçükbaşSizden Gelenler

Aşk Alfabesi

Aşk Hikayeleri

Aşk Alfabesi

gelincikOkuyucularımızdan Gelenler,

Bir masaldır yaşamak…

Bir masaldır yaşamak…. Nice ejderhaların ateş püskürten nefesleri altında soluk alıp veririz doğumdan ölüme kadar. Nice uzak diyarlarda kayboluruz, nice tek gözlü devlerin önünde tir tir titrer yüreğimiz. Bütün canavarların, bütün cadıların, bütün kötü kalpli büyücülerin maske yakmış yüzüne gülümseriz. Bizden öncekilerden alıp sonramıza bırakırız bu acı, hüzün, ayrılık dolu hayat şarkısını. Tilkilere şarkı söylerken dilimizdekilerden çok yüreğimizdekileri düşünürüz.

Her şeye rağmen, bir masaldır yaşamak.

Bir masaldır yaşamak… Kötülerin galip geldiği anda bir aşk dokunur yüreğimize. Ekmek kırıklarının kaybettirdiği yolumuzu kalbimiz bir deniz feneri olup gösterir bize. Hiçbir tabircinin, hiçbir yorumcunun, hiçbir yazarın yüreğimizdeki en ufak bir karşılığına bile yorumlayamayacağı eski zaman rüyasıdır aşk. Eskidir çünkü yeni dünyadan nasiplenmemiştir. Hâlâ uzun çayırların süslediği o kırlarda uçarcasına birbirini kovalamak gibidir. Hiçbir şehrin tattıramayacağı bir haldir o. İşte bu yüzden, bir masaldır yaşamak.

Bir masaldır yaşamak… Gerçeğe dönüşsün diye kurduğumuz tüm hayallerin, dinsin diye beklediğimiz hasretlerin, kavuşsun diye beklediğimiz ellerin arasındaki uçurumda uyandığımızda anlarız bunu. Tüm sorularının tek seçeneği imkansız olan cevap anahtarını göz yaşlarımızda işaretlerken biliriz ki, yaşamak bir rüya, yaşamak bir hayal, yaşamak bir masaldır.

Sonra masallarımızın prensi/prensesi gider ve bu masal biter, bu rüya sona erer. Çepeçevre sarıldığımız haydutların arsında yapayalnız kalırız. Bütün acımasız cadılar, kötü kalpli büyücüler, zalim devler aynı anda uzatır zehirli kırmızı elmalarını. Isırırız, bizi bırakıp giden prensimiz/prensesimiz için, sonsuza kadar sürecek bir uykuya dalmak istercesine. Üç elmadan ilkidir bu.
Gökten üç elma düşer, ikisi yanaklarımıza…

Meryem Sude Küçükbaş

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Bazi yerleri bana biraz abartıymıs gibi geldi hikayenin adını bayağı kullanmışsınız o yüzden şiir havasi katildigini dusunuyorum. Sonra yazim hatalari var ama buna cok takilmadim. Düsünce sekli iyi geldi degisikde diyebilirim. Sonunu begendim 3 elma duser dediginiz yer bence iyiydi

 2. Bir insanın hayatına girip, onun için değerli hale gelip, sonra öylece çıkıp gidemezsin. Bu şekilde değil.
  Açma konu hüzünden ahbap, hüzünlüyüz afitap.

 3. Yazılarını nasıl tanımlarsın diye sordular bana geçenlerde, “Gülümsemelerle bezenmiş bir maskenin ardında gizlenen birkaç damla gözyaşı. Belki biraz acı, ya da asla yaşanmayacaklar. ” dedim.
  Anlamayacaklar, anlamayacaksınız…

 4. Okuyan biri varsa ise ona teşekkür ederim. Ben sadece kendime yazıyorum fakat bilirsiniz ki yazdıklarınıza birinin bakıp beğenmesi sizi hep mutlu eder. Ben yazarken gözyaşlarıyla birlikte ruhumdan Parçalar akıtıyorum kağıda, tertemiz kağıdı çeşitli duygularla süslüyorum. Sonra o Duyguları alıp yine kendi ruhuma sarıyorum, kendi yaralarımı iyileştiren yine hep ben oluyorum.
  Çünkü beni benden başka kimse bilmiyor
  Eğer yazdıklarımı okuyup biraz olsun gerçek beni anlayabildiyseniz size teşekkür ederim.
  -Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu