Ağlatan HikayelerSizden Gelenler

YAZIK OLDU

Yazık Oldu

Adım Okan, 16 yaşındayım. Sizlere kendi hikayemi anlatmak istiyorum.

Geçen sene ortaokuldan liseye geçerken yine askeri lise sınavları vardı. Hayatımda en çok istediğim şeydi. Asker olmak. Asker olup, Vatanım için savaşmak!

Her şey çok güzeldi. Her gün deli gibi çalışıyor, sınava hazırlanıyordum. Sınav zamanı geldi. Büyük bir heyecanla girdiğim sınavın sonuçları açıklanınca yaşadığım şoku anlatamam. Kazanmıştım. Evet sonuç ekranında “KAZANDINIZ” yazıyordu. O kadar sevinçliydim ki inanamıyordum. Çok mutlu olmuştum. Yavaş yavaş hayallerime bir adım daha yaklaşmak beni olduğundan fazla heyecanlandırıyordu.  Ardından Teog sınavı geldi çattı. Ancak pek umursamadım. İstediğim okulu kazanmıştım ne de olsa. Asker olacaktım.

Aradan biraz zaman geçtikten sonra Tüm Halkımızla birlikte yaşadığımız o dehşet ve acı dolu kötü gün geldi. 15 Temmuz Hain Darbe girişimi. Tabi ki hemen şanlı Türk bayrağımızı alıp çıktık dışarı. Hep beraber. Ancak bu olaydan iki hafta sonra, kötü bir haber daha aldım. Bütün polis ve askeri liseler kapatıldı diye. Aradan bir sene geçti, Ancak ben ve benim gibi çalışıp, emeğiyle, hakkıyla kazanan masumlara yazık oldu.  Şimdi O hain darbecilere sesleniyorum, Allah Belanızı Versin, BU VATANI BÖLEMEDİNİZ ASLA BÖLEMEYECEKSİNİZ!…

Okuyucularımızdan Gelenler – Okan

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu