EfsanelerMasallarSizden Gelenler

İnsanların Varoluş Hikayesi

İnsanların Varoluş Hikayesi

Hikaye Oku: Bu dünyayı en çok kirleten, bu dünyaya en çok zarar veren varlık olan insan ırkı dünyaya gelmeden önce dünyada Tanrılar, efsanevi yaratıklar, cinler ve periler yaşarmış. Dünya güzel bir yermiş -şuan olduğundan daha güzel- ama orada da bir takım kurallar varmış. Buradaki canlılar farklı canlıların veya henüz dünyaya gelmemiş olan insanların özelliklerini taklit edemezmiş. Örneğin dinozorlar Zümrüdanka gibi kanat takıp uçmaya çalışamazmış.

İnsanlığın hikayesi de bu düzenden sıkılıp farklı canlılar gibi olmaya çalışan 3 efsanevi yaratığın doğmasıyla başlamış. Keçi ayaklı Pan mızıka çalmış. Kelebek gibi rengarenk kanatlı Peri kızı yerden aldığı yeşil yaprakları gözüne sürüp kendine makyaj yapmış. O zamanlar denizlere hüküm süren denizkızı da şarkı söylemiş. Bu yüzden üçü de dışlanmış, ceza gününde Tanrının huzuruna çıkmayı beklemişler. O gün geldiğinde Tanrı onlara beklenmeyen bir ceza vermiş. Cezaları taklit edip özelliklerini almak istedikleri, dünya için kötü olacağı herkes tarafından bilinen insana özelliklerini vermek, ayrıca bunun yanında kendi özelliklerini de vermekmiş.

Pan müziğini ve ayaklarını (karada yürüme özelliği) vermiş. Peri kızı makyajını ve kanatlarını (uçma özelliği) vermiş. Denizkızı konuşma özelliğini ve kuyruğunu (yüzme özelliği) vermiş. Eski dünyadaki efsanevi yaratıklar buna inanmadı ama biz ayaklarımız sayesinde yürüyor, Wright kardeşlerin bulduğu uçak sayesinde uçabiliyor ve William Bourne’nin bulduğu denizaltı sayesinde yüzüyoruz.

Sizden Gelenler –  ZYNP.SDEM

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu