Kısa HikayelerSizden Gelenler

Hikaye Oku: “Nancy’nin Hayatı” 1.Bölüm 

Hikaye

Hikaye Oku: “Nancy’nin Hayatı” 1.Bölüm

Başıboş yürüyordum. Çehrem aşağı doğru bakıyordu. Hiç kimseye görünmemeye ve dikkat çekmemeye çalışıyordum. Siyah ve fosforlu kapüşonumu giymiştim. Bacaklarım yerden kesilmişti. Bir adım atacak halim yoktu. Biraz terledim. Sonradan fark ettim. Bayılmışım. Belliydi zaten halimden! Hangi hastenede idim? Neden bayıldığımı da bilmiyordum. Ciddi rahatsızlığım yoktu. Hastalığım ise hiç yo0ktu. Ayağa kalktım. Serumumu çıkardım. Tabii zor olmadı da değil. Koştum. Başım döndü ama bir şey olmadı. Ama kaçmam başarısız sonuçlandı. Hemşireye yakalandım. Ah salak kafam!!! Tamda ameliyat odasına girmişim. Nasıl yakalanmayayım? Ama  istemem daha kolaymış.

Hemşire benim elimden tutarak Prof. Dr. David’e götürdü. Kaçmak istediğimi hemşire en ayrıntılı şekilde anlattı. Utancımdan kızarmış ve biraz soluk renkli çehremle başımı öne eğmiş deri sandalyede oturuyordum. Prof. Dr. David elimi tutarak konuştu: 

– Sana ilaç yazacağım. Bu ilacı sabah akşam içeceksin. Şimdi hastaneden çıkmaya hazırlanabilirsin.

Toparlandım. Doktordan reçeteyi aldım. Eve geldim. Babam sevgiyle sarıldı. Konuşmaya başladı:

– Tatlı kızım. Canım benim. N’oldu Nancy konuşsana kızım. İyi misin? Dr. David aradı. Bayılmışsın.

Babamın konuşmaları bitmedi. Bir an “bir beni dinle’’ diyecektim. Ama vazgeçtim. Çünkü babamın konuşması bitmeyecekti. Çok acele etmeden : 

– İyiyim. Baba ben artık 28 yaşındayım. Ben küçük değilim. Ne olacak ki bana?!? Ben kendi başımın çaresine bakabilirim,

diyerek odama çıktım. Çok yorgundum. Artık ne konuşabilir, ne de başımın çaresine bakabilirdim. Odama girdim. Kapımı kilitledim. Bir şiir yazdım. Ama olmadı. Hiç de kafiyeli olmadı.

Zeynep Ece BOZKURT

hikaye, hikaye oku, hikaye yaz, hikayeler, kısa hikayeler, en güzel hikayeler, sevilen hikayeler, öykü, masal,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu