Korku HikayeleriSizden Gelenler

Uçan Nesne

Uçan Nesne

Bu olay 2 farklı zaman diliminde 2 kere başımda geçti. Birincisi bundan 29 sene evvel ben 4 yaşındayken gerçekleşmişti.
İzmir’den teyzemler İstanbul’a bize kalmaya gelmişlerdi. Bende çocuk olduğum için uyuyakalınca beni ablamların yatak odasına yatırmışlar. Yatak odası ise Salomanje bir oda olup salondan mobilya kapılar ile ayrılmış bir odaydı. Gece yarısı uyandım ve sağ tarafıma baktığımda rahmetli ablam yatıyordu. Kafamı sol tarafıma çevirdiğimde diğer ablamların yattığı yatağın ucunda yerden yukarıda, havada duran bir şey dikkatimi çekti. Çocukken eğlence olsun diye uçan balona başörtüsü bağlardık ve birbirimizi korkuturduk. Fakat bu gördüğüm şeyde aynen ona benziyordu fakat tek farkı, simsiyahtı. Bir insan silüetine sahip ve yerden tahminen 50 cm havada duruyordu. Bana doğru döndüğünde korkudan yorganın altına girmiştim ve sonrasında uyuyakalmışım. Ertesi sabah korkudan kimseye bir şey anlatamamıştım.
Üzerinden henüz 2 sene geçmişti ki Salon’da Annemle divan’da yatıyordum ve uykudan uyandığımda ne göreyim. Salomanje yatak odasının kapıları açık ve Rahmetli ablam ayakta Gardrob’un kapıları açık bir şey ile uğraşıyordu.Tam karşımda duruyordu. Gece holün ışığını açık bırakıyorduk ve o ışık direk Yatak odasını aydınlatıyordu. İşte karşımda 2 sene önce gördüğüm şeyi yine görmüştüm. Aynı sanki üstüne başörtü geçirdiğimiz balon gibi bu uçan nesne Gardrobun içinde uçup çıkmaya çalışıyor ablam ise bir yandan Kur’an okuyup onu bir torbanın içine hapsetmeye çalışıyordu. Ben yine korkudan olduğum yerde uyuyakalmışım.
Sabah kalktığımızda ablam kül gibi bembeyaz, Annem ile diğer ablamlar hararetli konuşuyorlardı. Bende yanlarına gittiğimde ne olduğunu sordum ve bana bütün kapıların ve bilhassa 3 tane kilidi olan dış kapı ile camların ardına kadar açık olduğunu söyleyip hırsız olabileceğinden bahsettiler. Bende onlara aynen gördüklerimi anlattım ve hepsi şok oldular. Ben olanları anlattıktan sonra rahmetli ablam önce bir titreyip hüngür hüngür ağlamaya başladı ve Annem de Hoca’ya gitmeye karar verdi. Üzerinden o kadar yıl geçmesine rağmen ablam 9 yıl önce vefat edene kadar ne kadar uğraştıysam onun ne olduğunu öğrenemedim ve konuyu hemen kapattılar. O gün bugündür o uçan nesnenin ne olduğunu merak eder dururum.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. O kadar sinir oluyorum ki hikayeleri neden yarım yamalak anlatıyorsunuz. Hoca ne dedi? Bu kız niye öldü? Ölümünden sonra neler öğrendiniz? Anneniz size ne anlattı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu