Skip to main content

Lotus Laneti

Lotus Laneti

Zamanın birinde, aynı gerçekliğin içinde Lotus adında genç bir kız varmış. Güzelliği ile tüm çevresine nam salam Lotus, Kral Fred’in de ilgisini çekmiş.

Henüz daha 14 yaşında, bir sandık altın karşılığında Kral Fred’e satılmış.

Fakat, bu kadar güzel ve değerli olarak görülen kızımız sarayda bir köle hayatı yaşıyormuş.

Kral Fred 14 yaşındaki bir kız çocuğunu satın almasının Kilise tarafından hoş karşılanmayacağını bildiği için onu zindanlarda saklıyor, o büyüyene kadar da öyle yapmayı planlıyormuş.

Bu sırrını sadece kızın ailesiyle paylaşan Kral, zindanlara kimseyi sokmuyor vatan hainlerini ve suçluları ise yargılamadan astırıyordu.

Bu olay halkın ayaklanmasına sebep olduğundaysa, Kral halkın öfkesinin dinmesini beklemeye karar vererek bir köşkte 1 ay süreyle kalmış.

Sonunda saray halkın isyanını bastırınca sarayına dönen Kral, içeriye adımını atar atmaz berbat bir kokuyla karşılaşmış.

Saray görevlileri kokunun zindandan geldiğini, kendilerine verilen emir gereği oraya bakmadıklarını söylemişler. O sırada Kral’ın kafasına dank etmiş. Güzeller güzeli Lotus 1 aydır aç ve susuz orada duruyor olmalıdır. Koşarak zindanlara inen Kral, Lotus’un çürümüş ve kurtlanmış bedeniyle karşı karşıya gelmiş. Onu saraydan gizlice çıkarmış ve balıkçı tezgahının altına itelemiş.

Ertesi sabah sarayda çürük bir balık kokusu varmış. Kokunun kaynağı ise Kral’ın çürümüş bedeniymiş.

Okuyucularımızdan Gelenler

Yazı Puanı
Bu yazıyı oylayın
Oyların. [Toplamı: 2 Ortalaması: 2]

2 thoughts to “Lotus Laneti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir