Korku HikayeleriSizden Gelenler

Gözümüzdeki Perde

Gözümüzdeki Perde

Başımdan geçen ilginç bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir gece rüyamda beyaz saçlı bir kadın, “Seni oğlumla evlendireceğim.” dedi ve gitti. Ben de uyandım, umursamadım; ama daha sonra bu rüyayı defalarca üst üste görünce korkmaya ve endişelenmeye başladım. Her gözümü kapattığımda, o kadın geliyor ve “Seni oğlumla evlendireceğim.” diyor ve gidiyordu. Ben, çok korkmuştum artık anneme babama anlattım. Babam da “Benim tanıdığım bir hoca var, ona sorarım.” dedi. Sonra babam sormuş, hoca da, “Kızınla evlenmek istiyorlar.” demiş. Babam, “Kim evlenmek istiyor kızımla?” diye sorunca hoca da, “Bunların kim olduğunu sana söyleyemem. Söylersem, beni bu gece dövmeye gelirler.” demiş. Babam, bunu bana anlatınca korkum daha da arttı. “Neler oluyor!” diye soruyordum kendime. Sonra, bir gece rüyama o kadın geldi ve yine ”Seni oğlumla evlendireceğim.” dedi. Sonra oğlu geldi, ”Bak, oğlum budur.” dedi. Ben, oğlunu görünce, rüyamda ağlamaya başladım ve yine uyandım. Kalktım, babama anlattım. Babam da, ”Bu böyle olmaz, ben yine hocaya sorayım.” dedi. Sonra hocaya sormuş. Hoca da, ”Kızını yanıma getir.” demiş. Neyse, babamla yanına gittik. Eline bir kağıt aldı ve ”Bu kağıda iyice bak; ama gözünü bir yere dik ve oraya dikkatlice bak.” dedi. Ben de baktım ve o beyaz saçlı kadını gördüm. Hoca: “Gördüğün kadın bu mu?” dedi. “Evet” dedim. Sonra hoca kağıdı aldı ve yırttı. “Bu kadın kim?” dedim. Hoca, “Zamanı gelince söyleyeceğim.” dedi. Bir ay kadar sonra dayımın oğlu beni istemeye geldi, beni dayımın oğluyla nişanladılar. Sonra yine rüyamda o kadın geldi. Bana, “Sen evlenemezsin, sen oğlumunsun.” dedi ve elimdeki nişan yüzüğünü çıkarttı. Uyandığımda yüzük elimdeydi. Sakinleşmeye çalıştım. Aradan bir ay geçti ve nişan bozuldu; çünkü dayımın oğlu, yani nişanlım trafik kazasında öldü. Kazadan altı aya yakın zaman geçti, her şey düzene girmeye başlamıştı ki yine o rüyalar başladı. Ben de gece yatağıma geldiğimde rüyamda o kadının geleceğini, aynı sözleri söyleyeceğini biliyordum. Yatağıma uzandım, gözümü kapattım. “Gel oğlunla evlenmeyi kabul ediyorum.” dedim. Daha fazla dayanamayacaktım. Sonra uyudum ve kadın geldi. Bana “Senin göz perdeni kaldıracağım ve bizi tam olarak göreceksin.” dedi. Elini gözlerimin üzerinde gezdirdi…

Olanları babama anlattım ve tekrar hocaya gittik. Hoca bana, “Kızım, sana cinlerin rüzgarı değmiş ve senle evlenmek istiyorlar.” dedi. Dua etti ve bana muska verdi. “Boynunda taşı.” dedi. Gece yatmak için odama gittim. Tam yatağıma uzandım, tepemde bir bayan gördüm, yataktan fırlayarak kalktım. Bana, “Korkma, ben boynunda taşıdığın muskanın için burdayım.” dedi. Ne kadar dua etsem de gitmedi. Olanları babama anlattım, babam da hemen hocaya gitti. Hoca, olanlara şaşırmış. Benim hiçbir şey görmemem gerektiğini söylemiş. O bayanı her zaman görmeye başlamıştım ama eskisi kadar korkmuyordum. Rüyalarımda rahatım artık. Beş ay geçti ve ben bunları yazıyorum. Bunları yazarken bile o bayanı görüyorum.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu