Korku HikayeleriSizden Gelenler

Üç Harfliler

Üç Harfliler

Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Hasanpaşa köyünde, kuzenimle beraber bir hafta tatil amaçlı anneanneme ziyarete gitmiştik. Kaldığımız evin çevrvesi tamamen ormanlık alanla çevriliydi. Bizim kaldığımız evle beraber sadece 4 ev daha var, ama birbirlerinden çok uzaktalar. Evin yapısı ve çevrvedeki ufak sesler, bizi çok korkutuyordu. Gece olmuş yatağa yatmıştık. Birden ani bir sesle birinin cama vurduğunu gördük. yavaşça perdeyi açtık ve baktık ki mahalleden çok yakın bir arkadaşımız. Birbirimize, “bu çocuğun burda bu saatte ne işi var,” diye sorduk. Arkadaşımız, “beyler artık açın şu camı,” dedi. Bizde şaşırmış bir şekilde camı açtık ve “senin ne işin var orda,” diye sorduk. O da bize, “hadi gelin bakın ilerde kim bekliyor bizi, size bir sürprizim var, yanımda kimi getirdim,” dedi. Bizde şaşırmış ve tutulmuş bir şekilde dışarı çıktık. Ormanda üçümüz yürümeye başladık, az kaldı geldik diye bizi ormanda yaklaşık 45 dakika yürüttü. İyice korkmuştuk, saat gece 2 buçuk oldu, arkadaşımız “tamam durun orası,” dedi bizde durduk, “yavaşca arkanıza bakın,” dedi. Yavaşça arkamıza döndük bir baktım, benim eski kız arkadaşım. Sordum, “senin ne işin var, bu saatte burda ne yapıyorsun, manyak mısın?” dedim. Kız arkadaşım bana;

“onun ayaklarına bak,” dedi. O dediği ise bizim en yakın arkadaşımız olan kişi, kuzenle beraber ayaklarına baktık, ayakları kırıkmış gibi tersti. Birden kız arkadaşımla beraber gülmeye başladılar. Biz kuzenle beraber şok olmuştuk, hareket edemiyorduk. Sonra ikisi birden gülerek kayboldular. Bizde o korkuyla ağlaya ağlaya eve doğru koştuk. Arkadaşım o kadar gerçekti ki bizle beraber yürürken ayakları da düzgündü. Ertesi gün anneanneme bu olayı anlattık oda bize, “burda üç harfliler çok var,” dedi. Arkadaşım da ben de bu olayın etkisinden hâla kurtulmuş değiliz.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu