Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerSizden Gelenler

Çok Güzel Bir Hikaye Daha; “Silewro Etkisi”

Çok Güzel Bir Hikaye Daha; “Silewro Etkisi”

Başlangıç

Evren, galaxy ve uzay bilemeyeceğimiz kadar büyük ve gizemlerle dolu. Ama bu kadar büyük olan bir uzayda nasıl olur da “insan” yalnız olduğunu düşünüp kendini yüceltebilir?, garip. Oysa insanlar tarihin başlangıcından beri hep dış uzaydan bir çok gezegenden varlıklarca ziyaret edilmişlerdir. Tabi ki ne amaçla geldikleri veya ne kadar süre kaldıkları, hatta hala burada aramızda yaşamadıkları tam bir muammadır. Ne kadarı doğru bilinmez ama bazı insanlar uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını bile iddia etmişlerdir. İşte bu hikayede tam olarak böyle bir kaçırılma söz konusu olacaktır, fakat bu hikayede geri döndürülme yoktur veya rastgele inceleme amaçlı alınmış bir denek değildir.

Her şey hatalı bir yaradılış sebebi ile başlamıştır. Yedi koruyucu Samila, Mahe, Jüsa, Sai, Kalaku, Kisa ve aralarında en yaşlı ve kudretli olan Arma, uzayın çok uzak bir çok noktalarındaki farklı farklı güneşlerin zamanını doldurup yok olmadan önce, ateşle kaplı gezegenin merkezinde doğmayı bekleyen varlıklardı, sadece tekrardan güneşe dönüştüklerinde, ki bunun için 50 milyar yıl geçmesi gerekmektedir ortadan kaybolurlar. Yedi koruyucudan biri ancak yeni bir koruyucu ortaya çıktığında yani bir güneş yok olduğunda zamanını doldurup tekrar güneşe dönüşür ve yeniden doğana dek güneş olarak bulunduğu bölgede belli zamanlarla etrafına gezegenler toplar ve o gezegenlere hayat ışınları gönderir ve bu belli bir döngüde devam edip gider.

Koruyucular sonsuz uzayda gezegenleri dolaşıp yaşama uygun gezegenlere hayat tohumları atar ve o tohumları kendi başlarına bıraktıktan sonra uzun zaman aralıklardan sonra her bir yarattıkları yaşam formlarının aralarına onların kılıklarına girerek onlarla birlikte yaşayıp gözlemledikten ve her birinden farklı farklı bilgiler eklerler ve sonrada sessizce diğerine geçerler. Tabi ki canları nasıl isterse kendilerine öyle roller kurarlardı… Bu bazen gezegende çok küçük ve dikkat çekmeyen bir yaratık veya gezegende hakim olan tür oluyordu. Gözlemlemek, yarattıkları kolonileşmiş varlıkların kendilerini nasıl ilerlemeye yönelik geliştirip nelere yöneldikleri veya nasıl beslendikleri, bulundukları ortama nasıl uyum sağladıkları gibi bir çok şeyi sürekli olarak gözlemlemek onlara büyük bir zevk veriyordu. Fakat yarattıkları hayatlara onları yaratmak dışında başka her hangi bir müdahale etmiyor hiçbir şekilde onlarla yakın temasa geçmiyorlardı. Bu koruyucuların kendi aralarında verdikleri ortak ve en katı kurallarıydı. Gezegenler zaman içerisinde gelişti ve geliştikçe içinde barınan yaşam formları da aynı hızla gelişmeye uyum sağlıyordu…

1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Kim kime neden teşekkür etmiş diye bir girdim ama çıkamadım. Süper bir hikaye tebriklerimi sunar başarılarınızı dilerim. Devam devam siz yazın ama kesinlikle yazın. Bence yazın yani. Okurum okuturum yeterki siz yazın.

  2. yazmadan edemedim. Muhteşem. Çok beğendim mutlaka herkesin okumasını tavsiye ediyorum. Devamı bir an evvel gelmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu