Aşk HikayeleriSizden Gelenler

14 Bahar Gerçekmiş

14 Bahar Gerçekmiş

Yıllar yıllar önce Tamer’i ilk kez okulun kampüsünde sararmış yapraklar içinde yürürken gördüm, ilk görüşte aşk falan değildi hatta tavrı ve tarzıyla itici bulmuştum. Eğitim için yapılan toplantılarda aynı gruba düşmüştük. Ona karşı olan zıt bakışım neredeyse bir ay kadar daha devam etmişti. Nasıl etmesindi ki; o serseri tavırlı, arkadaş çevresiyle alkol alan partilere giden biri ben ise tesettürlü mutaassıp bir aile kızıydım. Bir gün yine toplantıda Yanyana oturmuşken hocamızın bir şakasına aynı şekilde bakıp gülünce gözgöze geldik, onu bilmem ama benim içime birden bir alev düştü… tıpkı onu hatırlatan şarkıdaki gibi. Artık sürekli onu düşünüyordum. Bana göre yanlış olan davranışlarını sözlerini farkedince kahroluyor, onun için ağlıyordum. Aylar aylar geçmişti, okul gereği sık sık laboratuvarlarda dersliklerde aynı ortamda bulunduğumuz halde hiç konuşmuyordum onunla, arada kaçamak bakışlar atıyordum ve eğer yakalarsa utanıyor kıpkırmızı oluyordum. Zamanla bakışlarımız çok sık buluşmaya başladı, zannederim onun da bana bir ilgisi oluşmuştu. Arada konuşmaya çalışıyor, selam veriyordu. Ben ise durumumuzun imkansızlığını biliyor hep uzak duruyordum. Aklım beni hep geri çekiyordu. Bir iki yıl bu şekilde geçti, artık ona bakmıyordum bile ama duygum ilk günkü gibi tazeydi.

Bir gün kütüphanede ders çalışmaktan sıkılıp kantine gitmiştim, sanırım o gün bana açılacaktı ama ben o yanıma gelmeye çalışırken yabani gibi kaçtım. Bu olayın mantıksızlığını kendime de kabul ettirdim ve onu unuttum, hala sıradan bir insan değildi benim için, ama artık onun için üzülmüyor ve onu düşünmüyordum. Okulun son sınıfında şu an evli olduğum eşimle tanıştım, her yönden birbirimizle uyumluyduk. Eşimi seviyordum hala da çok seviyorum. Ancak problem şu ki duygularımı bastırmak için çok çaba sarfettiğinden midir bilinmez Tameri ara sıra düşünüyorum, bir süre düşünmesem rüyama giriyor, eski bir arkadaşa olan özlem gibi özlüyorum onu. İçim yanarak uyanıyorum onu rüyamda gördüğüm geceler. Onu görmeyeli 14 bahar geçti ve hala tam unutamadım. 14 bahar şarkısını dinlediğimde saçma bulmuştum ama varmış böyle yangınlar…

Sizden Gelenler – Duygulu

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu