Ağlatan HikayelerSizden Gelenler

Gerçek Bir Hikaye; Bordo Bereliyim

Gerçek Bir Hikaye; Bordo Bereliyim

Saat 02.00 civarıydı, herkes rahat bir şekilde yatıyor ve ortalıkta sessizlik vardı. Bir anda bir ses geliyor, yüksek bir ses, tüm sessizliği bozuyor. Bir anda çığlıklar başlıyor, akıl almayacak çığlıklar. Korkuyorum! annem ve babamın odasına gidiyorum annemi yerde kanlar içinde yatarken buluyorum, bende bir çığlık atıyorum. Etraf sis babamı arıyorum, diğer odalara bakıyorum. Sis tam kaybolacakken bir ses daha duyuyorum, ama bu sefer daha yakın. Ufak 2-3 saniyelik bir sessizlik olsa da çığlıklar, feryatlar, isyanlar, insanların anne, baba, yavrum diye bağrışları çoğalıyor ve artıyor. Babam son nefesini, “Kaçın!” diye kullandı. Ben de hemen kardeşlerini de aldım, kaçmaya başladım. Ama yürürken ateş sesleri duyuldu, kafamı çevirdiğimde küçük kardeşimi vurmuşlardı. Göğsünden kanlar akarken ben sadece bakıyordum. 8 yaşındaydım ne yapabilirdim! hiçbir şey bilmiyordum. En küçük kardeşimi kucağıma alıp yola devam ederken bir el kucağındaki kardeşimi almaya çalıştı. Arkamı döndüm ve çok tuhaf  elbiseli bir adam benim elimden kardeşimi almaya çalışıyordu. Vermemeyi denedikçe bana silah doğrultup yüzüme tokat atmaya başladı. En sonunda büyük bir tekme attı, kendimi yerde bulmamla kardeşimin elimden gitmiş olması bir oldu. O giderken ağlıyordu ve bende. Herkesin çığlıklarına benimde bağrışmalarım katıldı.

Saat sabahın 8’iydi. Annem, babam ve kardeşlerim yok, önceki sıcak yatağım, saat 2’deki sessizlik ve rahatlık yoktu. Onun yerine sil.. ve bomb… sesleri vardı. En son yürürken bir sınır kapısı gördüm burası Türkiye’ydi. Koşarak gittim. Bana su ve yiyecek bir şey ikram ettiler. Çok az da olsa sakindim ama ağlıyor aileminde burada olmasını istiyordum. Ve beni sınırdan içeri aldılar. Bir yetimhaneye verdiler ve orda kalmamı söylediler. Hayatımdan pekte olmasa memnunum. Okudum ve şuan BORDOBERELİ’yim. Ailemi almaya çalışan o hainlerin hakkından geliyor başka kimsenin elinden ailesi ve o rahatın alınmasını engelliyorum.

Yunus Emre

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu