Korku HikayeleriSizden GelenlerUmut Canverdi

Lucifer’ın Laneti II. Part

Lucifer’ın Laneti II. Part

İvedilikle Papaz Alphonso, Roselda’nın ellerini yüzünden ayırdı ve büyümüş göz bebekleriyle bakakaldı. Roselda’nın alnındaki yarada Arapça olduğunu tahmin ettiği bir yazı vardı. Papaz Alphonso :

– Artık beklemek için vakit yok.

– Ne yapacağız Papaz ! diye haykırdı, yaşlı gözlerle Bayan Rednose.

– Ben dönene kadar çok dikkatli olunuz Bayan ! dedi Papaz ve gecenin geç saatinde sokağa atladı. Hızlı hızlı adımlarla Chanberleyn Kilisesine yöneldi. Kiliseye girdiğinde saat gece yarısından sonra 3 ü geçiyordu. Kilise mahzenine girdi ve kadim kitapların, el yazmalarının olduğu kütüphanedeki o aklını kurcalayan kitaba yöneldi tekrar. Parmağını değdirdiği anda bütün mumlar söndü. Zifiri karanlıkta pis bir koku hissetti Papaz ve ardından korkunç ve hırıltılı bir ses :

– ”Kale ma meneake ella tesaude iz emertuke, kale ene hayrun minhu halakteni min narin ve halaktehu min tin” dedi.

Elini tekrar uzatıp zifiri karanlıkta, Papaz derhal korku ile mumları tekrar yakmaya çalışırken mumlar kendiliğinden yandı. Papaz cebinden defterini çıkarıp az önce duyduklarını not etti. Aslında not etmese de yaşadığı korkunun tesiriyle bir daha unutacak gibi değildi.

O kadim kitabı aldı ve okumaya başladı. Daha önce hiç duymadığı şeyler yazıyordu. Öyle dalmıştı ki kitaba olayın aciliyetini unutmuştu. Kitap Babil zamanından beri cinleri ve büyüyü konu alıyordu. Sabahın ilk ışıklarında, kiliseye gelen ziyaretçilerin sesiyle kendine geldi ve kitabı da çantasına koyup, kitapta yazdığı üzere bir Müslümandan yardım almak için Londra sokaklarında tabiri caizse Müslüman avına çıktı. Lakin Londra’da Müslüman bulmak o kadar zordu ki… Sonunda Londra’nın en kenar mahallerinde aradığını buldu. Bir kaç Müslümanla konuyu konuştuktan sonra kendini, adının Ebu Yusuf olduğunu öğrendiği yaşlı bir adamın evinde buldu. Ebu Yusuf, 70 yaşlarında uzun ince, kır saçlı ve kır sakallı, sarıklı cübbeli, dini bütün bir Araptı.

Ülkesindeki iç karışıklıklardan sonra bir gemide kaçak yolcu olarak İngiltere’ye gelmişti. Ebu Yusuf Papaz geldiğinde Kuran okuyordu. Papaz karşısındaki mindere oturunca, Kuran okumayı bırakıp, el açıp dua ettikten sonra, güler bir yüzle :

– Buyrun Papaz Efendi dedi. Papaz Alphonso :

– Sizin gibi bir Müslümana ihtiyacım var dedi ve ekledi, bir genç kızın sağlığı için !

– Ben hekim değilim

dedi Ebu Yusuf. Papaz hemen çantasından kitabı çıkardı ve Ebu Yusuf’a uzattı. Ebu Yusuf korkulu gözlerle :

– Derhal o lanetli kitabı bu evden çıkarınız dedi. Papaz koşar adımlarla çantasına geri koyduğu kitabı, çantayla beraber evin karşısındaki ağaca astı ve tekrar merak ve korkuyla eve girdi. Eve girdiğinde Ebu Yusufu ağlayarak dua ederken buldu. Ne olduğunu tam olarak anlamasa da gece yaşadığı ve şimdi yaşadığı olayı, kitapla ilişkilendirerek az çok bir şeyler anlar oldu. Ebu Yusuf’un duasının bitmesini bekledikten sonra soru sormasına fırsat kalmadan, Ebu Yusuf’un soru taarruzuna tutuldu.

Kitabı bir kez okuduğunu, ve gece duyduğu sesin söylediklerini not aldığını söyledi. Ebu Yusuf notu görmek istediğinde ona not aldığı defteri uzattı. Ebu Yusuf bu sözlerin Kurandan bir ayet olduğunu ve şeytanın cennette Ademe secde etmeyi, kendisinin ateşten Adem’inse çamurdan yaratıldığı için reddetmesini konu aldığını anlattı. Ebu Yusuf derhal Papaz Alphonso’ya hasta kızı görmek istediğini söyledi. Masanın üstünden 3 tane kitap alıp acilen evden çıktılar. Papaz evin karşında çantasını astığı ağacı da çantayı da göremedi. Ebu Yusuf ise, ona bu kitabın lanetli bir kitap olduğunu, kitabın doğa üstü bir gücü olduğunu, ve azgın cin taifelerini kontrol altında tuttuğunu söyledi ve ekledi :

– O kitap bize felaketten başka bir şey getirmez. İş kötüye gitmeden o kızı bir görelim. dedi ve beraber Bayan Rednose’un evine doğru yola çıktılar.

Umut CANVERDİ

Lucifer’in Laneti (I. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (II. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (III. Part) okumak için tıklayınız.

Lucifer’in Laneti (Son Bölüm) okumak için tıklayınız.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu