Aşk HikayeleriBurak CanSizden Gelenler

Hikaye Oku; “Boşanmak İstiyorum”

Hikaye Oku

Hikaye Oku; “Boşanmak İstiyorum”

– Yeter be Sedat, yeter… Bu ne ya… Sürekli kanal değiştirmenden başım döndü.

– Sakin ol… Lütfen, sakin ol… Bu kadar bağırman gerekmez.

– Sen de beni bağırtma… Elinde kumanda, sürekli o kanaldan bu kanala gidip geliyorsun. Bırak şunu elinden biraz…

– Farkında mısın, Suna… Son günlerde en olmadık nedenlerden dolayı bana bağırıyorsun. Sen de davranışlarını kontrol et biraz…

Haklıydı.

Sanki bir şeyler eksikti hayatımızda… Yolunda gitmeyen şeyler vardı. İşyerinde oldukça sakin, yapıcı olan ben; aynı davranışı evde sergileyemiyordum. Olmadık zamanlarda sert tepkiler veriyor, karşımdakini de huzursuz ediyordum.

Üniversite mezunu, belli kariyeri olan bir kadınım. Her zaman kendi ayakları üzerinde durmayı başarabilen biriyim. Kocam da özel bir firmada üst düzey yönetici… Konuşmayı bilen, karşısındaki kişiyi kısa zamanda etkileyen biri…

Etrafımda pek çok erkek pervane gibi dolaşırken ben onu seçtim. Onun evlenme teklifini kabul ettim.

Nedenini bilmiyorum. Belki yakışıklı olduğundan, belki güzel konuştuğundan… Belki de ortak bayan arkadaşlarımız arasında adı çok geçtiğinden…

Ama aşk değildi aramızdaki, bunu biliyorum. Birkaç gece dışarı çıkmış ve çok eğlenmiştik. O gecelerden birinin sabahında sahilde güneş doğarken bana evlenme teklif edince dayanamayıp kollarımı onun boynuna dolayıp “evet “diye cevap vermiştim.

Kısa zamanda da bazı arkadaşlarımın sahte gülüşleri, kıskanç bakışlarıyla katıldığı bir düğünle evlendik.

Başlangıçta her şey tam da düşündüğüm gibi ilerliyordu. Kocam çok anlayışlı, sevecen bir kişilikteydi. Sürekli gözlerimin içine bakıyor bir dediğimi iki etmiyordu. Arkadaşlarımız arasında harika çift olarak gösteriliyorduk.

İki yıllık evliydik ve Sedat artık bir bebeğimiz olsun istiyordu. Oysa onun bu iyi niyetli düşüncesi beni nedenini bilmediğim bir strese sokuyordu. Her seferinde de daha zamanı var diye geçiştiriyordum.

Zaman zaman arkadaşlarımızın da katıldığı eğlence ortamında sanki onlara nispet yaparcasına mutluluk sergiliyordum. Kocamın gözlerinin içine bakıyor yüksek sesle ona sevgimi belli ediyordum. Hele de dans ederken dikkat çekmek için bedenimi, bedenine yaslıyordum.

Sedat ise benim bu davranışlarımı kendisine olan sevgi gösterisi sanıp mutlu oluyor, bana daha fazla ilgi gösteriyordu.

Oysa onun bana olan ilgisini sadece arkadaş çevresinde istiyordum.

Evde ise sıkılıyordum.

– Neyin var, Suna? Ben senin kocanım, paylaş benimle…

Kendime bile açıklayamadığım bu şeyi, ona nasıl anlatacaktım ki…

– Bilmiyorum, Sedat… Sanırım iş yerinde fazla yoruluyorum, ondandır.

İş yerinin benim için bir sığınak olduğunu nasıl söyleyebilirdim ki…

Bir hafta sonu anne ve babası bize yemeğe gelecekti. Alışverişi yapmış akşam olmadan her şeyi hazırlamıştım.

1 2 3 4 5Sonraki sayfa

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu