Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi “EN BÜYÜK AŞK KAVGA İLE BAŞLAR” 7. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi “EN BÜYÜK AŞK KAVGA İLE BAŞLAR” 7. Bölüm

Aşk

Akif, başına gelecekleri bilemeden okuldan çıkıp neşe içerisinde ilerlemeye başladı. Etrafını çevirenlerin yanına geldiği zaman aniden durdu. Belli ki bir şeyler hissetmişti.

O, neler olduğunu anlamak için etrafına bakınırken aniden etrafını maskeli kişiler tarafından sarıldığını gördü. Bu durum başkasını korkutabilirdi ama onu asla…

Etrafını saran kişiler ellerindeki sopalarla saldırıya geçtikleri anda iki kişiyi kollarından tuttuğu gibi yere serdi. Bir başkası arkasından yaklaşırken aniden geri dönerek ona uçan tekme atarak yere serdi. Bir başkası elindeki sopayı bırakıp cebinden çakısını çıkarıp Akif’e doğru savurdu. O, bu hareketi yana çekilerek savurdu ve kolunu tutup diziyle yüzüne vurarak yere düşürdü.

‘Arkadaşlar, yapmayın. Böyle yaparak hem siz zarar göreceksiniz hem ben. Gerçi, ben o kadar zarar görmem ama…’ dedi Akif, onları engellemek için

Onun ikna çabası işe yaramamıştı. Onlar geri çekilmek yerine hep beraber Akif’in üzerine saldırdılar. Onların saldırısı karşısında Akif, geri çekilmeyerek el kol hareketleriyle hepsini  kısa sürede yere sermiş kendisi de nefes nefese kalmıştı.

Hepsini bertaraf ettikten sonra başka kimse var mı diye sağına soluna bakındı ve Serkan’ı bir köşeye saklanmış bir şekilde gördü. O gördüklerinden dolayı öyle korkmuştu ki ayakları tir tir titriyordu.

‘Onca arkadaşın dayak yemesine gerek var mıydı?’ dedi, onun yüzüne bakarak.

Serkan’ın, korkudan sesi bile çıkmıyordu. Öyle ki püf deseler yere düşüp bayılabilirdi. Onun korkudan konuşamadığını gören Akif, başka bir şey demeden evine gitti.

Ertesi gün dayak yiyen kişileri konuşuyorlardı. Herkes onlara ‘ne oldu?’ diye sorsalar da kimsenin sesi çıkmıyordu. Kimisinin gözleri şişmiş, kimisinin kolları sarılıydı, kimisi de aksayarak geziyordu. Serkan’a gelince o da korkudan dolayı kendine gelememiş, bu yüzden ertesi gün okula gidememişti.

Sınıfta herkes kafasında senaryo çevirirken Fulya, az çok neler olduğunu anlamıştı, ama bu kadarını beklemiyordu, demek ki Akif Hoca gerçekten de karate hocasıydı. O, bunları düşünürken Akif, derse girdi ve derse başladı. Dersin ortalarına doğru dayak attığı kişileri gördü ve morali bozuldu. Bu yüzden ders anlatmayı bırakıp onlara:

Allah, tartışma ve mücadelenin ölçü ve kuralını ortaya koymuştur. İster Müslüman ister gayrimüslim, ister akrabalar arasında olsun fark etmez. Bu ölçü şudur’ dedi, onlara kavga etmenin zararlarını anlatmak için;

“… Gerektiği zaman da onlarla en güzel tarzda mücadele et…” (Nahl, 16/125 Mücadele ve tartışma hak adına hakikat adına olmalıdır. Aksi takdirde kişilik çatışmasına dönüşür ve her iki tarafa da zarar verir. Özellikle aile içi tartışmalarda şu hususların dikkate almasında fayda var: şöyle ki 1 Evvela, dini konularda tartışma olmaz. Konu bilinmiyorsa bir bilene sorulmalıdır. Bu Kur’an’ın bir emridir: “… Eğer bilmiyorsanız bilenlere sorunuz.” (Enbiya, 21/7)Yapılan yanlışın yanlış olduğunu biliyorsa, varsa ayet ve hadisleri hatırlatır. “Hatırlat, muhakkak ki hatırlatma müminlere fayda verir.” (Zariyat, 51/55) Yoksa güzel, mantıklı ve düşündürücü sözlerle nasihat edilebilir’

Öğrencinin biri söze karışarak:

‘Hocam, kavga etmeninin zararlarını anlatıyorsunuz, ama sizde karate öğretiyorsunuz. Bu da kavga etmek değil mi?’ diye sordu. Bu soru üzerine Akif:

‘Bir kere benim öğrettiklerim kavga etmek değil, kendini korumak. Ayrıca öğrettiklerim spordan ibaret. Kavga etmek demek başkalarına zarar vermek demektir. Bu da toplumsal olarak huzursuzluğa yol açar. Huzursuzluğun sonucu da psikolojik sorunlara yol açar. İşte bende bunları önleyebilmek için karate dersleri veriyorum’

Söze, Fulya karışarak:

‘Hocam, nasihat dediniz demesine, ama bazıları ne nasihatten anlıyor ne de dayaktan’ bunları derken dayak yiyen arkadaşlarına bakmıştı.

Akif, Fulya’nın sözleri üzerine:

‘Evet, bazı insanlar ancak dayaktan anlar, ama bu en son çaredir’ dedi, kalbi yerinden çıkarcasına.

O, sonunda kızıp bağırmadan konuşmuştu. Kızıp bağırmadan konuşunca daha tatlı görünüyor, yanaklarındaki gamzeleri ortaya çıkıyordu. Bu da Akif’in kalbini delip geçmişti.

Yazar – Murat CANPOLAT

1- Bölüm

2- Bölüm

3- Bölüm

4- Bölüm

5- Bölüm

6- Bölüm

7- Bölüm

8- Bölüm

9- Bölüm

10- Bölüm

 

hikaye, aşk hikayeleri, aşk öyküleri, en büyük aşklar kavga ile başlar, aşk, sevda, aşk hikayesi arşivi, hikaye örnekleri, aşk hikayesi örnekleri, hikaye okuma, öykü, hikaye oku, bizim hikaye, kısa hikaye, hikaye örnekleri, hikayeler, uzun hikaye, degarado.com, ilimsaati.com, hikayelerimizden.com, secmehikayeler.com, birikimlerim.com, hazineler.com

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu