Sizden Gelenler

Esrarengiz Çığlık

Esrarengiz Çığlık

turkOkuyucularımızdan Hanne Nur Arkadaşımızın Göndermiş olduğu   Güzel Bir Hikayeyi Sizlerle Paylaşıyoruz.

Bugün hiç olmadığım kadar çok mutluyum. Çünkü 1 hafta önce gönüllü olduğum Türk Yıldızları kadrosuna kabul edilmiştim. Erkenden kalkıp uçuş alanına geldim. Türk Yıldízlarınín Baş Komutanı ile ilk uçuşumu tamamladıktan sonra bana sevgi dolu bakışlarıyla yarında erkenden gelmemi sóyledi. Ertesi sabahta erkenden kalkıp uçuş alanına geldim.Baş Komutan dünkü performansımın iyi olması nedeniyle bugün yalnız uçmamı uygun gördü. Bunu duyunca heyecandan yerimde duramadım ve hemen uçağıma bindim. Komutan kuleden benimle iletişime geçip bana yardım ediyordu. Birkaç dakika sonra kuleden çığlık sesi geldi.

Komutana seslendim ama beni duymamıştı. Bende havada kalmamam gerektiğini düşünerek aşağı indim. Etrafıma bir göz gezdirdiğimde etrafta kimse yoktu. Uçakların bulunduğu deponun önüne geldim. Deponun kapısının kenarındaki fayanslardan birinin kırık olduğunu görmedim ve birden aşağı düşerken elimden birinin tuttuğunu fark ettim. Bu kişi savaş uçaklarının kontrollerini yapan görevlilerden biriydi. Onun sayesinde delikten çıkabilmiştim. Tam konuşacakken eliyle susmamı işaret etti. İkimiz beraber kuleye gittik. Uçaklarla bağlantıda olan mikrofonun kablosu kesilmişti. Görevli adam bana komutanın köydeki dağlarda yaşayan teröristler tarafından ele geçirildiğini söyledi. Duyduğumda çok şaşırdım ve hiç hareket edemedim. Sonra adam bana eliyle havayı işaret ederek bir şeyler göstermeye çalışıyordu.

Biran önce kendime gelip işaret ettiği yere baktım. Baktığım yerde havada süzülen bir uçurtma gördüm. Uçurtmanın üzerinde Türk Yıldızlarının rozeti vardı. Adama bakıp bunun ne anlama geldiğini sordum. Adam bana bu uçurtmaların yalnız uçaklara ait malzeme odasında bulunduğunu söyledi. Arkasından bunun bir işaret olabileceğini anlattı. Hemen uçurtmanın bulunduğu yere doğru gittik. Malzeme odasının kapısı biraz aralıklıydı. Yavaş yavaş camın bulunduğu yere gittik. Kapının önüne bir taş fırlattım ve adam dışarı çıkınca kafasına taş atıp bayılttım. Görevli adam jandarmayı ararken bende Başkomutanı iplerden kurtardım. Jandarma gelip adamı tutukladı. Polislerde teröristlerin tünel kazıp uçuş alanına geldiğini öğrendi. Bunu duyunca o deliğe düşmediğim için şükrettim. Hemen hazırlıklara başlayıp 1 hafta sonra Güney Kore’deki Ankara Parkın’da gösteri yaptık. Herşey gerçekten çok güzel olmuştu.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu