Macera HikayeleriMurat Canpolat

Gizemli Yolculuk Hikayesi -Mektup- 2. Kısım 20. Bölüm

Mektup

Gizemli Yolculuk Hikayesi -Mektup- 2. Kısım 20. Bölüm

Veli, babasının yanından ayrıldıktan sonra annesiyle beraber yaşadığı şehre vardı. Orada evine giderek kapıyı çaldı. Kapıyı annesi açtı ve aylardır göremediği oğlunu bir anda karşısında gördü. Onu bir anda karşısında görünce çığlık atarak olduğu yere yığıldı. O sırada içeride oturan kardeşi annesinin çığlığını duyunca koşarak kapıya vardı ve kardeşini gördü. Kardeşi, abisine görünce boynuna sarılarak:

– Sevgili kardeşim, uzun zamandır nerelerdeydin. Babamızı bulmaya gittin bir daha dönmedin. Söyler misin babamızı buldun mu?

Veli, abisinin üst üste soru sorması karşısında afallasa da kendini kısa sürede toparladı ve kardeşinin omzuna dokunarak:

– Hele dur, sakinleş. İlk önce annemizi içeriye taşıyıp uyandıralım, ondan sonra her şeyi anlatırım.

Veli, söylediği sözlerle kardeşini sakinleştirdikten sonra yerde baygın halde yatan annesini kucaklayarak içeri taşıdı. Onu koltuğun üstüne koyarak içeriden su alıp yüzüne su serperek kendisine gelmesini sağladı. Ondan sonra başından geçen bütün olayları anlatarak babasının annesini ve abisini yanına alıp gelmesini istediğini söyledi.

Annesi, bu haber üzerine gözleri parıldadı ve sevdiği insana kavuşmanın verdiği hazla işe koyuldu. Kısa sürede kendilerini toparladılar ve babalarının yaşadığı köye doğru yola çıktılar.

Fatih Baba, ağayı ikna edebilmek için yola çıktıktan sonra ağanın yaşadığı konağa vardı. Konağın önünde içeriye girmeden evvel kendi kendine ‘Umarım bu sefer ağayı ikna etmeyi başarırım’ dedi ve konağın kapısını çaldı. Konağın kapısını açan Konağın Kâhyası Mithat Efendi’ydi. Mithat Efendi, Fatih Baba’yı karşısında görünce ilk önce tanımadı ve ‘Ne istiyorsun be adam!’ der gibi baktı. Daha sonra onu tanıyınca kendisinden özür diledi ve içeriye davet etti.

Fatih Baba, içeriye adımını attığından itibaren işinin rast gitmesini diliyor, o şekilde yol alıyordu. Ağanın yanına varıncaya kadar o şekilde devam etti. Ağanın odasına adımını atınca durdu ve göğüs gererek derin bir nefes aldı. Daha sonra ağaya ‘merhaba’ deyip ona:

1 2Sonraki sayfa

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu