Kıymetli Yazarlarımızdan SeçmelerKorku HikayeleriSizden Gelenler

Yine Bir Korku Hikayesi Daha “Yakın Arkadaşım”

Yine Bir Korku Hikayesi Daha “Yakın Arkadaşım”

Korkunç

Namaza ve sohbete yeni başladığım dönemlerdi, 2015 yaz ayları;
Liseden hocam vesile olmuştu. O dönemler eşimden yeni ayrılmıştım, hocam da ilk evli olduğu eşinden ayrılalı 3-4 sene kadar oluyordu ve bana hep yardımcı olmaya çalışırdı. Bazı sıkıntılarım vardı, alkol vs. O dönemlerden geçmek zordu benim için.

O akşam sohbetimizi etmiş namazımızı kılmıştık, ev çok kalabalıktı yavaş yavaş gelen misafirler gitmeye başlıyordu. Hocamın evindeydik liseden bir kaç arkadaş daha vardı samimi olduğum, Berkan ve Kerim diye. Herkesi evine göndermiştik. Fatih hocam odasına çekilmişti, bende yatıyordum ama aydınlık olsun diye televizyon açıktı. Gece bi ara uyandım, kapı girişini uzun bir hol gibi düşünün, karşıda oda var, karşımda Berkan hol 2-3 metre uzunluğunda karşı odadan bana bakıyor. Bende ona yaklaşarak, “sen hala gitmedin mi ? Napıyosun burda,” dedim. Yaklaştıkça tüylerim diken diken oldu, sıcak bastı, odaya girdim, o kardeşim dediğim insan değildi sanki. Alaycı bır şekilde kahkaha atarak gülüyor gözlerini üzerimden almıyordu, simsiyahtı gözleri. İnanması zor gelecek ama bir anda sanki odada kül benzeri şeyler kalkmaya başladı. Yatağa ne ara geçtim, ne ara o çarşafı üzerime geçirdim bilmiyorum. Kalbim küt küt atıyor dua etmeye, besmele çekmye çalışıyorum ama olmuyordu. Güleceksiniz belki ama dua edeceğım sırada bana başka isimler saydırıyolardı sanki. Gözümü her açtığımda holün ortasında çarsaf üzerimde ayakta duruyordum. Ensemde hep o sıcaklık, “artık ezan okunsa da bir şey olsa da kurtulsam,” diyordum. Karşı odadan Berkan beni çağırıyor, “hadi gelsene,” diyordu. Kimdi, neydi? çözemiyorum, korkuyordum ve gitmiyordum. Yanına nasıl gidilir ki. En sonunda ezan okundu Fatih hoca ışığı açtı, odaya geldi, “abicim noldu! niye bağırıyosun?” dedi.

Olayı anlattım. Hocamın dediğine göre, yemek masasının orda, ayakta, çarşaf üzerimde, yüzüm bembeyaz olmuş şekilde, diz çökmüş tavana bakıyormuşum.  Hocama, “Berkan nerde?” dedim. “Dün gece evine gitti ya oğlum,” dedi. “Gel geç benim yatağımda uyu,” dedi. Sağolsun Kuran-ı Kerim okudu. O gün öyle geçti. Yaşadıklarım bununla sınırlı değil, isterseniz başımdan geçen diğer olayları da anlatmaya devam edeceğim.  Teşekkürler.

Okuyucularımızdan Gelenler-MAHLUKATI MUBECCİR

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. Bu yorum küfür içerdiği için silinmiştir. Lütfen birbirimize ahlak kurallarına aykırı yada argo sözlerle hitapta bulunmayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu