Korku HikayeleriSizden Gelenler

Hikaye Oku; Nedir Bu? (1. Bölüm)

Hikaye Oku

Hikaye Oku; Nedir Bu? (1. Bölüm)

Akşam eve dönerken video oyunu satan bir dükkana uğramıştım. Dükkanda bir sürü oyun vardı ama bir tanesi dikkatimi çekti. Satıcıya fiyatını sorduğumda adam, “o zaten atılacak senin olabilir” dedi. Bende, “teşekkürler ama niye atılıyor” diye sordum. Satıcı, “nedense o oyunu alan herkes aradan 1 saat geçmeden geri getiriyor” dedi. Bende teşekkür ettim ve oyunu alıp çıktım.

Eve geldiğimde neredeyse akşam olmuştu kendime küçük bir yemek hazırladım daha sonra video oyununu paketten çıkartıp bilgisayarıma taktım. Oyunun basit bir giriş ekranı vardı hemen başlat düğmesine tıkladım. Birden bilgisayar mavi ekran verdi ve daha sonra birden ekran bembeyaz oldu. Daha sonra bulanık şeyler görmeye başladım. Her şey netleşmeye başladı, etrafımda daha önce hiç görmediğim hayvanlar koşuşturuyordu. Yavaşça ayağa kalktım  ve etrafıma bakındım o hayvanlar etrafımda dolanmayı kesmiş şimdi bana bakıyorlardı. Daha sonra ağaçlara bakmak için kafamı kaldırdığımda hayatımın en büyük şokunu yaşadım. Karşımda bir dinozor duruyordu o an anladım ki ben oyunun içindeydim. Hemen oyunda neler olduğunu aklıma getirdim. Oyunda ev, çiftlik, tarla gibi şeyler yapıp dinozorlardan kaçarak hayatta kalmaya çalışıyorduk. Sanırım ilk önce ev yapmam gerekecek çünkü oyunda ilk olar ev yapmak zorundaydık. İlk önce biraz odun kestim Allah’tan yanıma balta ve bıçak gibi şeyler koymuşlardı. Bir kaç ağaç kestim ve en sonunda istediğim odunları elde etmeyi başardım. Şimdilik küçük bir şey yapmaya karar verdim çünkü akşam oluyordu ve baraka tarzı bir sığınak yaptım ve şimdide yemek sıkıntım var diyecektim ki aklıma kestiğim ağaçlardan düşen Hindistan Cevizleri geldi. Hindistan Cevizlerimi de yedim ve barakama girip düşünmeye başladım. Oyunun arkasını okuduğuma göre oyunun sonunda bir geçit yapıp tekrar kendi zamanımıza dönüyorduk. O gece sabah erken kalkmak için erken uyudum.

Sabah yüzüme gelen bir esintiyle uyandım ve karşımda kocaman bir goril gördüm. Benim uyanmamı görünce irkildi ama daha sonra üstüme doğru gelmeye başladı ve beni belimden tutup koşmaya başladı.

Sizden Gelen Hikayeler – Behlül

Hikayenin Bölümleri

1. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

2. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu