Düşündüren-Eğitici Hikayeler

GERÇEK SIR DOLU RÜYALAR ESRARENGİZ YAŞANANLAR ÖLDÜKTEN SONRA KATİLLERİNİ YAKALATTI !

GERÇEK SIR DOLU RÜYALAR ESRARENGİZ YAŞANANLAR

ÖLDÜKTEN SONRA KATİLLERİNİ YAKALATTI !

ruyadaTarih: 16.04.1995
Yer: Erzurum
Olayı Yaşayan: ……………
(Ailenin ismi güvenlik nedeniyle tarafımızdan gizli tutulmuştur.)
Erzurum‘un tanınmış ailelerinden …… ailesinin, başından geçen olayı kitabıma alabileceğim ama isim vermeden yazmam gerektiği söylendiğinde hemen kabul ettim. …….. ailesinin başından geçen inanılmaz olay 22 yıl öncesine dayanıyordu.
……. Bey yetişkin 3 erkek çocuk sahibiydi. Bütün servetini ise genç yaşından itibaren namusuyla çalışarak kazanmıştı. Çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamaktı bütün amacı.
Ortanca oğlu dışında diğer iki oğlu babasına hep yardımcı olmuş, okudukları şehirlerden üniversitelerini bitirip mezun olduktan sonra, Erzurum’a dönerek babalarının işinin başına geçmişlerdi. Ortanca oğul ise üniversiteyi yarıda bırakarak İstanbul’a yerleşmiş ve ailesiyle ilişkisini kesmişti. Ailenin bütün çabasına rağmen görüşmeyi bile reddetmişti.
Aradan sıkıntılı ve özlem dolu bir yıl geçti….
……. Bey 10 Ocak 1973 tarihinde sabaha karşı garip bir rüya görerek uyandı:
“Rüyasında İstanbul’daki oğlu, ondan af diliyor ve veda ediyordu….”
Rüyadan çok etkilenen baba, o gün işine gitmeyip, görmüş olduğu rüyanın getirmiş olduğu iç sıkıntısıyla evde telefon beklemeye başladı.
Akşama doğru beklediği telefon geldi….
Duydukları karşısında, acıyla olduğu yere çöküp kaldı.
İstanbul Emniyet’inden arayan bir yetkili oğlunun öldürülmüş olduğunu, cesedin ise Belgrad Ormanı’nda devriye gezen bir ekip tarafından sabaha karşı bulunduğunu bildiriyordu !
Cenazeyi Erzurum’da defneden aile, acı içinde tekrar İstanbul’a gelerek oğullarının cinayeti hakkında araştırmalar yapmış ancak hiçbir ipucu bulamadan tekrar Erzurum’a dönmüşlerdi.
Bir süre sonra …… Bey’in üzüntüden sağlığı bozulmuş, önemli bir kalp ameliyatı geçirmek üzere aylar sonra tekrar İstanbul’a gelmişti. 6 Ağustos 1973 gecesi; ertesi sabah olacağı ameliyatı ve 8 ay önce öldürülen oğlunu düşünerek hastane odasında uykuya daldı…
Rüyasında büyük ve çok güzel bir bahçede rahmetli oğluyla birlikte olduğunu gördü. Oğlu şöyle diyordu:
– Babacığım üzülme artık, her şey yoluna giriyor. Ameliyatın inan çok iyi geçecek ve uzun yıllar yaşayacaksın. Benim ölümüme gelince… Her şey kitaplarımın arasındaki anayasa kitabımın içinde bulunan bir kağıtta yazılı… O kağıdı Emniyet’e verin…
Heyecandan uyanan baba hemen otele telefon açıp, eşiyle iki oğlunu hastaneye çağırdı. Hastaneye telaşla gelen ailesine rüyasını anlattıktan sonra şunları söyledi:
– Bu neticede bir rüya…. Belki bana yapılan sakinleştirici iğnelerin etkisiyle böyle bir rüya gördüm. Belki de gerçeği bilmemizi isteyen oğlumuzun bir yerlerden bize yardımıdır. Bilemiyorum ama her ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın, birkaç saat sonra ameliyata giriyorum. Sağ çıkmayabilirim. Oğlumuzun anayasa kitabını bulun. Eğer öyle bir kağıda rastlarsanız, aylarca süren ve hepimizin beynini kemiren sorunun cevabını da bulmuş oluruz.
Dört saat sonra …. Bey ameliyata girdi. Büyük oğlu ise Erzurum’a gitmek üzere havaalanına doğru yola çıktı.
……… Bey 11 saat süren başarılı bir ameliyattan çıkmış, bu süre içinde de oğlu, anayasa kitabının içindeki tarif edilen kağıdı bulmuştu.
Kağıtta rahmetli kardeşinin kendi el yazısı ile yazılan, aralarında kendisinin de bulunduğu İran ile bağlantılı olan uyuşturucu şebekesinin listesi vardı.
Altına ise şöyle bir not düşmüştü:
– Ayrılmak için çok mücadele verdim. Her seferinde ölümle tehdit edildim. Bana bir şey olursa bu listeyi polise verin !
Acılı aile, İstanbul Narkotik Şubesi’ne bu listeyi vererek hem oğullarının son dileğini yerine getirdiler hem de şebekeyi suç üstü yakalattılar….
1995 yılında …… Bey ile görüştüğümde, aradan geçen yıllar kendisini oldukça yaşlandırmıştı. Ancak oğlunun yıllar önce söylediği gerçekleşmiş ve …….. Bey geçirmiş olduğu ameliyattan sonra uzun yıllar yaşamıştı.
Bu olay hakkında son olarak ne söylemek istediğini sorduğumda, zorlukla konuşarak şunları söyleyebildi:

Sizce ?

Tecrübe hayatta doğru yolu gösteren en gerçek öğretmendir….
……. Ailesi’nin yanından ayrılırken, haberci rüyalarla ilgili ciddi çalışmalar yapılması gerektiğini bir kez daha anlamıştım. Çünkü haberci rüyaların ardında büyük bir sır gizliydi.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu