Korku HikayeleriMezar HikayeleriSizden Gelenler

Mezardaki Çivi

1.Bölüm
Arkadaşları arasında çelişkiye düşürülen ve bir iddiaya giren dört genç, bir gece yarısı evde toplanarak kendi aralarında yazı tura atarak, kim yazı gelirse karşı mahallenin mezarlığına gidip orada eline bir çivi alıp o çiviyi mezarlığın başına çakması için, iddiaya girerler, kaybeden Ali hemen sessizce korkarak mezarlığa gider, mezarlığa geldiğinde yere oturur ve elindeki çiviyi yerden bir taş alarak mezarlığa çakar ama arada yanlış olan bir şey vardır, çiviyi mezarlığın başına çakan Ali o telaşla aynı zamanda üzerindeki ceketiyle birlikte çakar. Mezarlığa kendi elbisesinin üzerine çaktığı çiviyi fark etmeyen Ali aniden ayağa kalkmak ister. Ama yerinden oynayamaz ve bu yüzden mezarlıkta öyle baygın bir halde korkarak kalır. Arkadaşları uzun bir süre Ali eve gelmeyince merak eder ve hemen aramaya mezarlığa gelirler. Fakat orada Ali’yi göremezler. Çünkü Ali artık yoktur. Hemen polisler olay yerine gelir. Polisler Ali hakkında yorum alırlar. Ama Ali’nin arkadaşlarını malesef gözetim altına alan polisler sadece bir arkadaşını gözetim altına almazlar oda Ali’nin sevgilisi Serpil’dir. Serpil gece rüyasında Ali’nin o mezarlıkta, mezarlığa çaktığı çivinin, o mezarın içinde olduğunu görür. Serpil’in dedikleri ortaya çıkar. Yetkililer mezarı açtıklarında olay yerinde polis, itfaiye, ambulans her şey vardı. Mezar kazılmaya başlandı. 30 cm de bir çivi, bir 30 cm de elbise ve bir 30 cm de bir para yazısı ortaya çıkar.
Ali mezarın en altından çıktı.
Serpil ise orada düşüp bayıldı.

2.Bölüm
Fakat çok geçti artık Ali yoktu. Yeniden mezardaki ceset otopsi altına alındı. Ama cesedin nasıl oraya konulduğunun sebebi çıkmadı. Yeniden mezar kapatıldı.

Otopsi sonuçlanınca cesedin şu yüzden oraya çıktığı belli oldu. O gece mezarlığa gelen Ali, mezara çivi çakarken orada onu baygın gören bir adamın suçunun anlaşılması üzerine, şahit olmaması için, o gece mezarı hemen kazıp boş mezarın içine Ali’yi koyarak üstünü toprakla örtmüş ve gizlendiği yerden kaçarken yakalanan katil, sonunda hapse atılır, diğer arkadaşları da serbest bırakılır. Ama Ali’nin ruhu her zaman arkadaşlarının hayalinde kalır.

Bana destek olmanızı temenni eder, projelerimin değerlendirilmesini rica ederim.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. güzelmiş beğendim ama onun devamını getirebilirdin bende korku hikayeleri yazıyorum çünkü hem meraklanır insan devamını okumak için hemde kitap okuma alışkalığı başlar

    1. sen bunun uyduruk olduğunu nereden biliyorsun fakat zaten bizde korku hikayesi yazıyoruz çok konuşma hem canım arkadaşımla bizim hikayemiz gerçek çok dinlemek istiyorsan bize ulaş tabi korkuyu seviyorsan ve korkudan bitarafına … yapmassan hadi bakalımmm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu