Korku Hikayeleri

Kısa, Yaşanmış, İlginç ve Korkunç Bir Hikaye

Kısa, Yaşanmış, İlginç ve Korkunç Bir Hikaye

sakallı_keçiOlay, bir köyde geçiyor. Köylünün biri, sabaha doğru bir işini halletmek üzere at arabasıyla komşu köye gidiyor. İşini halledip köye dönerken yolda meleyen bir keçiye rastlıyor. ‘Herhalde köydeki birine aittir, kaçmıştır’ diyerek arabasının arkasına alıyor. Bu arada enteresan bir gelişme oluyor. At, bir türlü gitmiyor. Dehliyor, kırbaçlıyor, ama at bir adım dahi atmıyor. Aklına birden keçi geliyor adamın. Arkasına döndüğünde keçinin kıpkırmızı ve ışıldayan gözleriyle karşılaşıyor. Hemen dua okuyor, can havliyle keçiye bir tekme atarak yere düşürüyor. Keçi düştükten sonra at zembereğinden boşalmış yay gibi yerinden fırlıyor. Adam kendini eve zor atıyor. Ertesi gün köylüler olayın olduğu yere gidiyorlar. Tekerlek izleri keçinin alındığı yere kadar normalken, arabaya alındığı yerde derin tekerlek izleri olduğunu görüyorlar ve sonra yine normal tekerlek izleri… Adam, o gün bugündür, yanına kimseyi almadan köy dışına çıkmıyor. 

Alıntı

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bu hikayeyi bartinin ulus ilcesindeki bazi koylerdede anlatirlar fakat hangi koyde yasandigi pek kesin olmasada derekoy mezarliginda oldugu soylenir. Eskiden derekoyun yolu bir at arabasi genisliginde mezarligin ortasindan gecermis. Tabi ilerleyen zamanlarda koye yol gelince mezarlik alt ust kisma ayrilmistir. Ben mezarligin eski yolunu kullandiklari dinemi hatirlamam fakat dune kadar mezarligin isigi yoktu. Bu mezarliga isik yaptirma hikayeside ilginctir. Bir kadinin 3 yasindaki kiz cocugu ölur cocugu kadinin ruyasina giter ‘Anne Ben burda cok korkuyorum burasi cok karanlik” der. Ve annesi kendi masraflari kendisi ustlenerek derekoy mezarligina sokak lambalari taktirir. Simdi mezardan yaya olarak gecmek bile insani urkutuyor. Isiksiz halini carin siz dusunun. Birde yolu yine mezarligin ortasindan gecen eski yol olsaydi ?? Dedigim koyun mezarligi keci hikayesi gibi bunlla alakali buna benzer bir kac hikayesi daha vardir. Bu dedigim mezarlik bartinin Ulus ilcesine bagli kirazcik koyu dere mahallesi girisindedir. 3 ayri mezarlik vardir ve en buyugu ise koye giris istikametinde sag tarafta kalir. Eski mezarlar gunumuzde kaybolmus olsada nadirende olsa eski yazi mezar taslari bulunmaktadir rahat 500 yillik bir mezarlik olarak biliniyor. Gunumuzde sapkoylulerin bir kisminin ve derekoylulerin cenazeleri bu kabristana defnedilir. Bu arada derekoy mezarliginda gecen keci hikayesinde teker izleri derinlesmiyor yani teker izi meselesi yok diger anlatiginiz keci hikayesi derekoy mezarliginda gecen keci hikayesiyle aynı hikaye birbirleriyle örtüşüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu