Dehşet ÖyküleriDünya KlasikleriKorku Hikayeleri

Dehşet Hikayeleri “LANETLİ” 3. Bölüm

Dehşet Hikayeleri

Dehşet Hikayeleri “LANETLİ” 3. Bölüm

Dehşet “Çıplakken Bile Paçavralar İçinde Olunabilir”

Lanetli

Dehşet Hikayeleri: Görevli oturduğu yerden kalkıp ölünün yanında dikildi. Çarşafı ucundan kaldırıp çe­kerek çırılçıplak, mum ışığında balçığımsı bir sarıya bürünmüş olan ölünün bedenini gös­terdi. Üzerinde, belli ki ezilmeler sonucunda damarlardan fışkıran kanın sebep olduğu ge­niş, mavimtırak siyah lekeler vardı. Göğüs kısmı ve vücudunun yanı, sanki sopayla dö­vülmüşe benziyordu. Çok kötü yırtılmalar vardı; deri lime lime soyulmuştu. Dehşet

Görevli, masanın ucuna geçti ve çenenin altından geçirilip kafanın tepesinde bağlanmış mendili çözdü. Mendilin çekilmesi boğaza ne yapıldığını ortaya çıkardı. Daha iyi gör­mek için ayağa kalkan bazı jüri üyeleri, me­raklarından pişman olup yüzlerini çevirdiler. Midesi bulanan ve neredeyse bayılmak üzere olan şahit Harker, açık pencereye gidip, pen­cerenin pervazından sarktı. Mendili ölünün boynuna bırakan görevliyse odanın bir köşe­sine yürüdü ve bir elbise yığınının arasından kıyafet üstüne kıyafet çıkartıp hepsini birer birer incelemeye tabi tuttu. Elbiselerin hepsi yırtılmıştı ve kurumuş kan lekeleriyle doluy­du. Jüri üyeleri daha yakın bir incelemeye gi­rişmediler. İlgisiz görünüyorlardı. Aslına ba­kılırsa, bütün bunları daha önce de görmüş­lerdi. Onlar için yeni olan tek şey Harker’ın ifadesiydi. Dehşet

“Baylar,” dedi görevli, “elimizde başka ka­nıt yok, sanırım. Göreviniz size zaten açıklan­mıştı; eğer sormak istediğiniz bir şey yoksa dı­şarı çıkıp hükmünüzü kararlaştırabilirsiniz. Korku.

Sözcü ayağa kalktı, altmışlarında, uzun boylu, kaba giyimli, sakallı bir adamdı.

“Bir şey sormak istiyorum sayın görevli,” dedi. “Şahidiniz en son hangi tımarhaneden firar etmiş acaba?”

“Bay Harker,” dedi görevli, ciddiyet ve sü­kûnetle, “en son hangi tımarhaneden firar et­miştiniz?” Korku

Harker’ın suratı yine kıpkırmızı kesildi, ama hiçbir şey söylemedi ve yedi jüri üyesi ayağa kalkıp ağırbaşlı adımlarla kulübeyi bo­şalttılar.

“Eğer bana edeceğiniz hakaretleri bitirdiyseniz efendim,” dedi Harker, görevli memur ve ölüyle baş başa bırakılır bırakılmaz, “sanı­rım artık gitmekte özgürüm?”

“Evet.” Dehşet ve Korku

Harker tam ayrılmak üzereydi ki, eli kapı mandalının üzerinde durdu. Mesleki alışkan­lıkları çok gelişmişti; kişisel gururundan bile daha fazla gelişmiş. Dönüp şöyle dedi:

“Oradaki defterin Morgan’ın günlüğü ol­duğunu görüyorum. Çok ilginizi çekmiş gibi; ben ifade verirken bile okuyordunuz. Görebi­lir miyim? Halk bilmek isteye…”

“Defter bu meselede bir rol oynamaya­cak,” diye cevapladı memur, tekrar paltosu­nun cebine koyarken; “içindeki her şey yaza­nın ölümünden önce yazılmış.”

Harker evden çıkarken jüri üyeleri tekrar içeri girip, çarşafın altından cesedin belirgin hatlarının göründüğü masanın çevresine di­zildiler. Sözcü, mumun yanına oturup göğüs cebinden bir kalemle kâğıt çıkartıp büyük bir çaba göstererek aşağıdaki hükmü yazdı. Di­ğerleri de farklı zorlanma dereceleriyle imza­larını attılar;

“Bu adamın cesedinden arta kalanlar, biz jüriye, ölümüne bir dağ aslanının yol açtığını düşündürtüyor, ama yine de içimizden bazı­ları, adamın geçirdiği bir hastalık sonucu öl­düğünü düşünüyor.”

AMBROSE BIERCE

1. Bölüm

2. Bölüm

3. Bölüm

4. Bölüm

hikaye, hikaye oku, öykü, dehşet hikayeleri, korku hikayeleri, lanetli, ölü adam, ölü, ceset, lanet, ambrose bierce hikayeleri, dünya klasikleri, dehşet, korku, yaratık, hayalet, kurt saldırısı, dağ aslanı, ölü, ceset, ölmüş adam, jüri, hikaye örnekleri,dehşet hikayeleri örnekleri, korku hikayesi örnekleri,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu