Başarı HikayeleriNur Koşar

İçimizdeki Işık

İçimizdeki Işık

Hepimiz yaradılış gereği doğuştan kendimize has beceri ve yeteneklerle dünyaya geliriz. Kendimizi tanımak için ilk olarak ilgilerimizi keşfetmeliyiz. Bunun için de çeşitli aktivitelere ve kurslara katılarak ilgilerimizi belirlemeliyiz. Kısacası kendimizi fark ederek, içimizdeki ışığı ortaya çıkarmalıyız. Bunun içinde kendimize;
Ben nelerden hoşlanıyorum?
Neleri iyi yapıyorum?
Vaktin nasıl geçtiğini anlamadığım aktiviteler neler? gibi soruları sormalıyız.
Aslında bu soruları sormamızda ki temel sebep, hayatın koşuşturması içerisinde kendimize yabancılaşmamak, az da olsa kendimizi tanımak ve vakit ayırmaktır.
Kendisini unutmaya başlayan insan bir süre sonra amacını da kaybetmeye başlar. Sadece yeme içme, güvenlik ihtiyaçları için yaşar ve hayatında ki diğer anlamları kaybeder.
Peki, nedir bu diğer anlamlar? Sevdiklerinizle vakit geçirmek, spor yapmak, bir gruba ya da topluluğa ait olmak, başkalarınca benimsenmek ve kişisel potansiyelimizi ortaya çıkarmaktır. Hepsi aslında bizim varoluşumuzdaki ihtiyaçlardır. Sadece önceliklerimiz de ilk sırada yer almıyorlar. Kendimizi gerçekleştirmemiz için tüm bu saydığım anlamları hayatımıza katmalıyız.
Herkes gibi olmayı bırakın, farklı olmaya çalışın. Kendinizi gerçekleştirin.
İçinizdeki ışığı bulmak için kendinize sorduğunuz sorulara ve verdiğiniz cevaplara göre hayatınıza yön vermeye başlamalısınız. Yaşam ilkenizi belirlemeli ve kaliteli zaman için düşüncelerinizi şekillendirmelisiniz.
“Unutmayın, nasıl ki su, bulunduğu kabın şeklini alıyorsa, içinizdeki yaşam ilkesi de düşüncelerinizin yapısının şeklini alır.” Joseph Murphy.

Nur Koşar

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu