Başarı HikayeleriNur Koşar

Ertelediğimiz İşler

Ertelediğimiz İşler

Yaparken bırakıp ertelediğimiz, sonra yaparız dediğimiz şeylerin hepsi aslında aklımızın bir köşesinde bizi rahatsız eder. Her ne kadar sonra yapmanın daha iyi olduğunu düşünsek de rafa kaldırdığımız her şey, birikerek bizi rahatsız etmeye başlar. Oluşan kalabalık zamanla bizi tüketmeye başlar ve kontrol edilemez bir hal alır.
Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için mümkün olduğunca işlerimizi zamanında yaparak, hayat enerjimizin azalmasına izin vermemeliyiz. Yarım bıraktığımız şeyler enerjimizi düşürür. Motivasyonumuzu bozar. Canlı ve neşeli olmak için, işlerimizin öncelik sırasına dikkat etmeliyiz. Bir işi yapmayı erteleyip, diğerine geçmemeliyiz. Hani derler ya ipin ucunu baştan sıkı tutun diye çok doğru bir söz yoksa ipin ucu kaçar gider.
Kendimize şu soruları sormalısınız.
Öncelikli işim ne?
Hangi işleri hemen sonlandır malıyım?
Aslında ertelemeyi arttırdıkça, bu durum bizde alışkanlık haline gelmeye başlar. Erteleme huyumuz hayatımızın tamamına kök salar. Düzenli olmayı bir rutin haline getirirsek işlerimizi aksatmadan ve ertelemeden daha hızlı bir şekilde sona erdiririz.
İşlerinizin eksik kalmasını istemiyorsanız; bir şeyi yapmaya karar verdiğinizde ilk olarak onu not edin. Kendinize bir yol haritası çizerek uygun olan adımları yazın. Bu şekilde yarım kalan işlerin hayatımızı etkilemesini ve hayat enerjimizi çalmasını engellemiş olursunuz. Sevdiklerinize daha çok zaman ayırmanız, yarım bıraktığınız işlerin, onların ve sizin hayatını etkilememesi dileğiyle…

Nur KOŞAR

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu