Admin39Korku HikayeleriSizden Gelenler

Sahip (Her Evin Bir Sahibi Vardır)

Sahip (Her Evin Bir Sahibi Vardır)

Hikaye de 4/10/2017 tarihinde geçen bir olayı ele alacağız.
İsmini belirtmek istemeyen arkadaşımız, belirttiğimiz tarihte evde tek başına kalır.

Anne ve babasıyla birlikte yaşayan 22 yaşında olan genç, anne ve babasını bir yolculuğa uğurluyor.

1. gün her şey normal gidiyor ama 2 . gün başlıyor her şey.
Evde sık sık eşyalarının yer değiştirdiğini fark ediyor. Koyduğu eşyayı artık yerinde bulamaz olmuş.

Sorunun kendisinde olduğunu düşünür ve odaya bir kamera yerleştirir, akşam uyumadan önce kaydı başlatır. Sabah kalktığında kamerayı da yerinde bulamaz iyice çıldıran genç salonda yatmaya karar verir ama olan biteni anlamak için uyumuş gibi yapıp gözünü hafif açar ve salonu dikkatlice izlemeye başlar.

Karanlık olduğundan dolayı fazla net göremiyor fakat gözü karanlığa alışır alışmaz salonda hareket eden karanlık cisimler görmüş bu cisimler salonun baştan sonuna doğru hızlı hızlı hareket ediyormuş sonra bu cisim bir anda durmuş ve gence doğru dönmüş bir anda çocuğun üzerine gitmiş, genç soluk soluğa birden uykudan uyanmış akşam olan biteni rüya sanıp biraz olsa da rahatlamış.

Salonda bir müddet bekledikten sonra kamerasını yerde bulmuş ve kaydı izlemiş.

Kayıtta gördükleri onu şok etmiş, kaydı daha bitirmeden evden hızlıca çıkmak için kapıya yönelmiş fakat kapı kitli olmamasına rağmen kapı açılmıyormuş sonra bir anda içerdeki kapılar hızlı bir şekilde açılıp kapanmaya başlamış ve bir anda durmuş. Sonra karşısında garip bir görüntü belirmiş.

Normal bir insana benzeyen ama ayakları garip bir şekilde çapraz olan bu yaratık kendisinin evin sahibi olduğunu söylemiş evi terk edip bir daha dönmediği taktirde peşini bırakacağını söylemiş ve kaybolmuş, dış kapı bir anda açılmış ve genç hemen evi terk etmiş. Olan biteni ailesine anlatmış ve bir daha o eve girmemişler.

Açıklama: Adam sadece evinde gördüğü için ve ayakları tam ters değil çapraz amacı adama musallat olmak veya canını yakmak değil buda cin olmadığı açıklar.

2011 tanıdık bir arkadaştan öğrendiğim bilgiyle uyuşuyor:  Bu yaratıklara sahip deniyor bu yaratıklar hemen hemen her evde var sadece sizle uyumlu yaşıyorlar genelde insan şekilde gözükürler ve ayakları çapraz şeklindedir.

Sizinle uyumlu yaşamayanlar sizden rahatsız olanlar size gözükmeseler de sizden rahatasız olduklarını farklı yollardan anlatır.

Örnek: Yer değiştiren eşyalar, akşam nerden geldiği belli olmayan sesler, hareket eden gölgeler gibi.

Sizden Gelenler – Admin39

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu