Ağlatan HikayelerSizden Gelenler

UZUN SİYAH SAÇLARINIZ NEREDE HANIMEFENDİ, GÜLÜŞÜNÜZ?

Acıyı kalbimin derinlerinde hissediyorum hanımefendi. Gidişiniz kör kurşun gibi delip geçti bedenimi. Yüreğimi yorgun bıraktı. Taşıyamıyorum artık. Ruhum zaten dünyaya bile ağır geliyor ve ben artık dayanamıyorum. İhanetinizi somutlaştırıp öldürmek istiyorum kendimi. Boğularak ölmek, akciğerlerim patlarken bunun sorumlusunun siz olduğunu düşünmek ve intikamla kavrulan yüreğimin onu kırbaçlayan buduygulara karşı verdiği tepkiyi terbiyelemek istiyorum. Yeter ki kendimi suçlamayayım, üzgünüm ama bu konuda bencilliğimi atamadım hanımefendi. Vicdan azabı çekmek çok kötüdür bilir misiniz? Ben, beni öldüren kişiyi çok yakından tanıdım. O bendim! elimi kolumu bağladım kendime karşı. Acıdan bağırırken boğazımı yırttım ve öldüm. Ölümümde bile soğukkanlılığınızı koruyordunuz. Orada öylece durup ölümümü seyrediyordunuz. Ölümüme şahit olan siz, beni öldüren kişiye, bana sustunuz susuyorsunuz.
Mutluluğun filizi ve sıcağı yerine karmakarışık duyguları bıraktı. Sizi akciğerlerimle sevdim. Aldığım her nefeste sizi beslediğimi düşündüm ve sizin için nefes aldım, sizin için yaşadım ben.
Ve şimdi öylece bakıyor ve gidiyorsunuz. Etrafınızda dökülen saçlarınız duygularınızı da beraberinde götürüyor ve gülümsemiyorsunuz. Oysa gülmek sizin için yaratılmıştı. Mutluluk, sevgi… bunlar size özel kelimeler değil miydi hanımefendi? Ne ara sustunuz, ne ara edindiniz bu boş bakışları? Gözlerinizdeki umut ışığını sönmüş görüyorum. Boyun mu eğeceksiniz? Niye boş bakıyorsunuz? Ne diye gülmüyorsunuz? Gözleriniz siyah boş birer küre gibi. Hayat size bunları ne ara öğretti?
Kanser nasıl kopardı beni sizden? Uzun siyah saçlarınız nerde hanımefendi, gülüşünüz?

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bazı kelimeler anlam bozukluğuna sebep olmuş sanki gereksiz kelimeler var gibi ama genede elinize sağlık ?

  2. Mükemmel bir yazı. Üstüne bir söz söylenebileceğini düşünmüyorum. Mürekkebin tamamiyle gönülden aktığı o kadar belli ki… Tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu