Macera HikayeleriPolisiye HikayelerŞahan Bilgin

“Kuyu – Başkomiser Mirza” Hikayesi 2. Bölüm

“Kuyu – Başkomiser Mirza” Hikayesi 2. Bölüm

Gecenin karanlığına karıştı. Hızlı ve sık adımlarla köşedeki kahve dükkanından sola dönüp ana caddeye çıktı. Kalabalığın ortasında gözleri radar gibi etrafı tarıyor fakat aradığını bir türlü göremiyordu. Biraz daha ilerledi. Bankanın hemen önüne bağdaş kurarak oturmuş dilenci, bi saniyeliğine ona baktı, o da dilenciye. Sonra dilenci bi kez daha baktı ama bu sefer bir iki dakika kadar sürmüştü. Yırtık montunun sol cebinden çıkardığı deri cüzdanı gösterdi. Sonra ayağa kalktı ve hemen yanındaki çöpün içine cüzdanı bıraktı ve hızlı adımlarla uzaklaştı.

Çöpe doğru ilerliyor bi yandan da etrafı kesiyordu. Bi sigara yakıp küçük çöp tenekesinin içine baktı. Dikkat çekmek istemiyordu çünkü bulunduğu caddede en azından bi iki sivil polisin olduğunu hissediyordu. Çevik bi hareketle cüzdanı alıp cebine koydu. Caddeden çıkıp başka bi ara sokağa doğru ilerledi. Sonra beklemeye başladı. Beş dakika kadar sonra pizza motoruyla biri yanına yanaştı. Motorun arkasına binip uzaklaştılar.

Motor iki katlı evlerin olduğu semte geldi. Garaj kapısını açan motorcuyla birlikte içeri girdiler. Motorcu kaskını çıkarıp konuştu;

“Kimseye görünmedin dimi?”

“Hayır, rahat ol”

Daha fazla konuşmayıp garajın içinden eve çıkan merdivenlere yöneldiler.

Yazan – Şahan Bilgin

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu