Kıymetli Yazarlarımızdan SeçmelerKorku HikayeleriSizden Gelenler

Yeni Bir Korku Hikayesi Daha, “Kara Ocak”

Yeni Bir Korku Hikayesi Daha, “Kara Ocak”

O akşam, tarihini gününü, senesini bilmem, her anını unutmak istediğim  tamamen hafızamdan silinsin diye dua ettiğim akşamdı…
Eve geç gelmiştim babam salonda  oturuyordu, kapı kapalıydı, annemde yatak odasında yatıyordu, kardeşlerimde ordadır diye rahatsız etmek istemedim. Normalde salondaki koltukta yatarım ama o akşam babam salonda diye direk yatak odasına geçtim. Annem cam tarafında, ben aynalı komidine yakın tarafta yatıyordum.. İlerleyen saatlerde sırt üstü yatarken bir sıcaklık hissettim, birisi resmen beni izliyordu, nefesini yüzümde hissedebiliyordum ama gözlerimi açmaya cesaret edemiyordum ancak açtım.

Gözlerimi açtığımda karşımda gözlerini bana dikmiş, boyu tavana kadar uzun, boynuzlu, hınzır suratlı bır mahlukat bana bakıyordu, öyle çok korkmuştum ki kıpırdayamıyordum. Annem yanımda ancak ona  dokunamıyordum. Gözümü kapatıp açıyorum, bunu her yaptığımda bana biraz daha yaklaşıyordu. En sonunda benden ne istiyorsun diye mırıldanmaya çalıştım ama yüzünü görseniz mahvolurdunuz fena korkunçtu… O an ne olduysa aniden kayboldu. Yataktan fırladım koşarak salona gittim. Olanları babama anlattım oda bana  kahkahalar atarak gülüyordu ve ben buna anlam veremiyordum. İçerden sesler gelmeye devam ediyordu.  Saate baktığımda 03.40 civarlarındaydı. Birden aklım başıma geldi. Yatak odasına geçtim baktım annem yok, kardeşlerimin kaldığı odanın kapısını açmaya çalıştım açılmıyor, salona gitsem gidemem, ama dış kapıya ulaşmak için salonun önünden geçmeliydim. Alt katta halamlar var onlara gitmeliydim. Ordan geçmeye karar verdim. Sağ tarafıma bakmaz olaydım 10-15 tane ufaklı büyüklü, boynuzlu çarşaflı, duvara dönük bakıyolar.  3 saniyelik geçiş anı, 3 ömre bedel… Kapıyı açtım halamlara indim. Gece gece uyandırdım onlarıda. Başımdan geçenleri onlara anlattım….

Annemler şehir dışına akrabalarımıza başsağlığına gideceklerdi tamamen aklımdan çıkmış.  Halam hatırlattı.

Hikayem çok uzun olduğundan dolayı sizleri sıkmamak için burada bitiriyorum. Eğer beğenir devamını öğrenmek isterseniz sizlerle hikayemin devamını paylaşırım.

Okuyucularımızdan Gelenler – MAHLUKATI MUBECCİR

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. şimdi bişey sorcam bunları hangi kafayla yaşayabiliyoruz ?**
    yani napmamız lazım hacılar please afternoooon get out

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu