Kahramanlık HikayeleriTarihten Hikayeler

Gerçek Bir Kahramanlık Hikayesi, Fedai Osmancık Taburu Son Bölüm

Gerçek Bir Kahramanlık Hikayesi Fedai Osmancık Taburu Son Bölüm

Semih’de Şehit Oluyor

Yedek teğmen Semihin defteri burada bitiyor. Bundan sonra olanlar gayet basittir. Teğmen Semih, burada bir Arap suvarisini beklemekte idi. Bu Arap süvarisi, bizim tarafa çalışıyordu. İngilizlerden tarafa olan Arapların içine girerek haber getirecekti. Fakat bu Arap süvarisi ihanette bulundu.

Çöl ortasında bir Türk subayının kendisini beklediğini onlara haber verdi. İngiliz ve Arap süvarileri, Semihin bulunduğu tarafa, geldiler. Onu esir edeceklerdi. Fakat Semih teslim olmadı. Elindeki tabanca ile mücadeleye girişti. Düşmanlar her taraftan onu çevirmişti. Vücudu, kurşun yarasından kalbura dönmüştü. Yara paketini çıkardı. Pamukları yaralarına tıktı. Fakat yarası o kadar çoktu ki pamuklar bitti. Bunun üzerine cebindeki saç paketlerini çıkardı. Bunlar annesinin, dadısının, nişanlısını, kız kardeşinin paketleri idi. Dört yarasına bu paketleri tıktı. Kan biraz dinmişti. Tekrar ateşe devam etti. Fakat düşmanın elindeki makineli tüfek, vücudunu biçince son nefesini verdi. Şehid oldu. Fakat 0, tam on iki düşman öldürmüştü.

İşte mahallebici çocuğu denilen İstanbullu Semihin basit kahramanlığı. Hepsi nur içinde yatsınlar..

Onun defterini sonradan İngilizler bize teslim etmişlerdir. SON.

Reşat İleri – Kahramanlar Dergisi – 15 Ekim 1954

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu